Biogazownia w Nowym Zoo - wybrano wykonawcę koncepcji

Autor: A. Karczewska fot Zoo Poznań/UMP
REKLAMA

Wiadomo już, kto stworzy koncepcję wybudowania biogazowni na terenie poznańskiego Nowego Zoo. Obiekt pozwoli na wytwarzanie energii elektrycznej i ciepła z odpadów zebranych w ogrodzie zoologicznym.

Biogazownia ma pozwolić na lokalną produkcję energii elektrycznej i ciepła z odpadów pochodzących z działalności Nowego Zoo w Poznaniu.

Obecnie w ogrodzie mieszka ok. 2500 zwierząt, które codziennie produkują wiele ton odpadów. Materiał może zostać wykorzystany w biogazowni do produkcji biogazu. Co więcej produkty powstałe w procesie można wykorzystać jako nawóz oraz karmę dla owadów paszowych.

Miasto wybrało już wykonawcę koncepcji biogazowni na terenie Nowego ZOO - została nim firma BIOWATT S.A. we współpracy z Oddziałem Miejskiego Energetyka, który ze strony Miasta będzie sprawował nadzór merytoryczny nad wykonaniem dokumentacji. Umowa została już podpisana.

Jak zakłada miasto, biogazownia ma mieć moc co najmniej 250kW.

Całość odpadów zielonych oraz odchodów zwierzęcych, byłaby poddawana procesowi fermentacji metanowej. Otrzymany biogaz, po odpowiednim oczyszczeniu, byłby wykorzystywany do napędzania silników gazowych. Wytworzona energia elektryczna ma zasilać obiekty na terenie zoo, natomiast ciepło do ogrzewania budynków i pawilonów.

W ten sposób ogród stałby się bardziej samowystarczalny, jednocześnie stając się bardziej ekonomicznym i ekologicznym, co wpisuje się w politykę energetyczną miasta.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA