ZDM Poznań rozpoczął podlewanie zieleni miejskiej

Autor: Codzienny Poznań AK fot. ZDM Poznań
REKLAMA

W tym roku Zarząd Dróg Miejskich rozpoczął podlewanie zieleni miejskiej wcześniej niż w ubiegłym latach. Powodem jest bardzo duża susza, spowodwana m.in. suchą zimą i wiosną .

ZDM pomaga przede wszystkim najnowszym nasadzeniom, w tym młodym drzewom, które ze względu na mały i młody system ukorzenienia, mają większe problemy z dotarciem do wody, a także nie zdążyły jeszcze dobrze dostosować się do ciężkich warunków miejskich.

Częstotliwość podlewania danej zieleni zależy zarówno od warunków pogodowych, jak i miejsca, w którym się znajduje. Jako przykład ZDM podaje młode drzewa w misach przy chodnikach, którym trzeba częściej dostarczyć wodę niż drzewom na dużych połaciach trawnikowych.

Do podlania jest ok. 10 tysięcy drzew, które w ostatnich latach posadzono w pasie drogowym w Poznaniu, a także krzewów i zieleni na zrewitalizowanych skwerach. Woda dostarczana jest także krzewom w donicach, których w samym centrum miasta jest 100.

Szybsze niż zwykle rozpoczęcie podlewania zieleni miejskiej jest spowodowane panującą suszą, która jest efektem m.in. kolejnej suchej zimy i - jak dotąd - suchej wiosny. Brak opadów daje się we znaki przyrodzie, która staje się coraz słabsza.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA