Przyjechali do Polski w transporcie ziemniaków. ''Wpadli'' w Wielkopolsce

Autor: Redakcja: Joanna Konieczniak fot. nadodrzański oddział straży granicznej
REKLAMA

W ręce funkcjonariuszy Straży Granicznej z Poznania – Ławicy trafiło czterech obywateli Afganistanu i Pakistańczyk. Mężczyźni razem z transportem ziemniaków przyjechali do Polski z Grecji.

25 kwietnia w miejscowości Giecz (gm. Dominowo) podczas rozładunku, za workami ziemniaków przywiezionych z Grecji, pracownicy firmy zauważyli pięciu mężczyzn o śniadej karnacji. Na miejsce wezwano funkcjonariuszy Policji ze Środy Wielkopolskiej.

Okazało się, że czterech z nich to obywatele Afganistanu, jeden pochodzi z Pakistanu. Wszyscy do Polski przyjechali w naczepie polskiego pojazdu ciężarowego, kierowanego przez polskiego kierowcę.

Cudzoziemcy w wieku 24-39 do naczepy z ziemniakami dostali się w miejscowości Lehena Ilias w Grecji. Tam na jednej ze stacji benzynowych w nocy z 21 na 22 wsiedli do naczepy tira z ziemniakami, który jak myśleli miał jechać poprzez Niemcy bezpośrednio do Francji. Trasa ich przejazdu przebiegała poprzez Grecję, Bułgarię, Rumunię, Słowację.

Cudzoziemcy zostali przekazani funkcjonariuszom Straży Granicznej z placówki w Poznaniu-Ławicy. Z uwagi na ich nielegalny pobyt na terytorium Polski Komendant PSG w Poznaniu-Ławicy wszczął na wniosek Komendanta Powiatowego Policji w Środzie Wielkopolskiej postępowania administracyjne, w celu wydania cudzoziemcom decyzji, na podstawie, których będą musieli wyjechać z Polski. W trakcie ich przesłuchania ustalono dodatkowo, że do Grecji przedostali się przez Iran i Turcję. 

Komendant Placówki SG w Poznaniu – Ławicy wystąpił z wnioskiem do sądu o umieszczenie cudzoziemców w strzeżonym ośrodku. W dniu dzisiejszym sąd zadecydował o umieszczeniu cudzoziemców w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Lesznowoli przez okres 3 miesięcy. Tam również cudzoziemcy przejdą 14 dniową kwarantannę.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA