Ostatni z czterech transportów środków ochrony osobistej wylądował w Poznaniu

Autor: A. Karczewska fot. Dominik Geldner
REKLAMA

W poniedziałkowy wieczór na płycie poznańskiego lotniska Ławica wylądował ostatni z samolotów, które transportowały środki ochrony osobistej zakupione przez Fundację Lekarze Lekarzom, dzięki darowiźnie Kulczyk Foundation w wysokości 20 mln złotych.

Kulczyk Foundation przekazała darowiznę w wysokości 20 mln złotych na rzecz Fundacji Lekarze Lekarzom, dzięki czemu możliwe było zakupienie 1 mln masek chirurgicznych, 1,5 mln masek FFP2 N95, 100 tys. kombinezonów klasy II, 100 tys. gogli oraz 100 tys. przyłbic, jako środków ochrony osobistej dla środowiska lekarskiego w szpitalach i mniejszych leczniczych podmiotach publicznych. Całe zamówienie to aż 57 ton, dlatego podzielono je na cztery transporty.

Pierwszy wylądował na poznańskiej Ławicy 15 kwietnia. Ostatni dziś, 14 dni później, po godzinie 19:00.

Przewoźnikiem jest LOT Cargo, a transport odbywa się samolotami Dreamliner. Jest realizowany w ramach akcji humanitarnej (co daje m.in. zwolnienie z cła i podatku VAT) i opłacony przez Kancelarię Premiera RP. 

Sprzęt został przetransportowany do centrum dystrybucyjnego zlokalizowanego w hali nr 2 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Następnie będzie rozdzielany i rozsyłany do poszczególnych Izb Lekarskich, które zgodnie z zapotrzebowaniem będą rozdzielać gogle, przyłbice, maseczki i kombinezony do placówek na swoim terenie.

Samorząd lekarski w Wielkopolsce ma otrzymać od Fundacji Lekarze Lekarzom ponad 70 000 maseczek chirurgicznych, ponad 100 000 masek typu FFP2 N95, ponad 7500 kombinezonów, a także ponad 7000 gogli. Dystrybucją środków przeznaczonych dla Wielkopolski zajmie się grupa Koronazglowy.pl skaładająca się z lekarzy i studentów poznańskiego Uniwersytetu Medycznego współpracującą z Wielkopolską Izbą Lekarską.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA