Maseczkomaty w poznańskich urzędach

Autor: Codzienny Poznań AK fot. UMP
REKLAMA

Od dziś rozszerzana jest bezpośrednia obsługa klienta w niektórych urzędach i instytucjach miejskich, w tym także w Urzędzie Miasta Poznania. W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną, a także wymogami sanitarnymi ciążącymi także na petentach, na urzędowych korytarzach stanęły specjalne "maseczkomaty".

Od dziś rozszerzany jest zakres bezpośredniej obsługi klienta w Urzędzie Miasta Poznania. Osoby, które przyjdą załatwić swoją sprawę na miejscu, muszą jednak pamiętać o wprowadzonych zasadach bezpieczeństwa, w tym m.in. o obowiązkowym zasłonięciu ust i nosa. 

W związku z sytuacją, w niektórych budynkach urzędowych pojawiły się maseczkomaty. Można w nich zakupić podstawowe środki, które są w niektórych sytuacjach niezbędne, takie jak maseczki i rękawiczki jednorazowe, a także m.in. płyny do dezynfekcji, przydatne w wielu sytuacjach.

Zarówno maseczki i rękawiczki jak i żele i płyny do dezynfekcji dostępne są w maseczkomacie przy ul. Libelta 16/20, w holu wejściowym budynku.

Z kolei w budynkach przy pl. Kolegiackim i ul. Gronowej 22A, środki umieszczono w tradycyjnych automatach, które do tej pory umożliwiały zakup przekąsek i napojów. Przy pl. Kolegiackim dostępne są jedynie maseczki i rękawiczki, a przy ul. Gronowej poza nimi można również kupić płyny i żele do odkażania rąk.

Wszystkie dostępne środki ochrony osobistej są jednorazowego użytku. Za zakupy w automatach można zapłacić kartą.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA