Od tygodni pomagają innym, ale by móc dalej to robić sami potrzebują wsparcia

Autor: A. Karczewska fot. koronazglowy.pl FB
REKLAMA

Od kilku tygodni działają pomagając placówkom medycznym i pomocy społecznej w walce z koronawirusem. Inicjatywa "KoronaZGłowy" została stworzona przez wolontariuszy, którymi zostali lekarze i studenci Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu przy współpracy z Wielkopolską Izbą Lekarską. Do dalszej działalności potrzebują jednak wsparcia innych.

Celem powstania grupy była przede wszystkim koordynacja wsparcia medycznego, które zaczęło spływać z najróżniejszych stron w wyniki inicjatyw obywatelskich, społecznych czy grup zorganizowanych. Początkowo działała jedynie w Poznaniu, skąd wywodzą się inicjatorzy akcji, ale szybko Korona z Głowy uruchomiła kolejne magazyny m.in. w Krakowie, Wrocławiu, Szczecinie, Warszawie i Katowicach.

Przez cztery tygodnie działalności dzięki pomocy wolontariuszy udało się już pomóc ponad 300 placówkom medczynym w Polsce.

"Nasz sprzęt, w tym niemal 50 000 maseczek, 2200 przyłbic, 460 L płynów do dezynfekcji, trafił już do ponad 300 placówek medycznych. Liczby rosną każdego dnia!"
koronazglowy.pl

Codziennie do grupy zgłaszają się kolejni lekarze, pielęgniarki, opiekunowie i placówki z prośbą o pomoc i wsparcie. Jak zauważają wolontariusze, zapotrzebowanie na środki ochrony osobistej jest tak duże, że po 4 tygodniach działalności grupa potrzebuje pomocy. Co ważne, poza koordynacją i dystrybucją dostarczonego przez innych sprzętu, grupa dużą część środków tworzy sama.

"Nasze działania mają charakter wyłącznie charytatywny. Opieramy się na wsparciu ze strony indywidualnych darczyńców, firm oraz innych podmiotów, które dostarczają do naszego magazynu niezbędne środki medyczne. Nie czekamy biernie na pomoc, dużą część środków ochrony osobistej tworzymy sami we współpracy z innymi oddolnymi inicjatywami"
koronazglowy.pl

W porozumieniu z Politechniką Poznańską drukowane są przyłbice ochronne na drukarkach 3D. Grupa projektuje i tworzy kombinezony ochronne dla lekarzy, a także szyje wysokiej jakości maseczki chirurgiczne dla personelu medycznego i pacjentów.

Zorganizowano zbiórkę, dzięki której każdy może pomóc w niesieniu pomocy.

Zebrane środki finansowe grupa będzie przeznaczać na:

- zakup środków medycznych (maseczek, przyłbic, okularów ochronnych, kombinezonów, czepków itd.),

- pokrycie kosztów własnej produkcji środków ochrony osobistej (materiały itd.),

- pokrycie kosztów transportu materiałów do placówek medycznych

Zbiórka dostępna jest online.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA