Będzie nowy wiadukt w ciągu ul. Kurlandzkiej. Obecny w złym stanie technicznym

Autor: A. Karczewska fot./wizualizacja PIM
REKLAMA

Za dwa lata powstanie nowy wiadukt w ciągu ul. Kurlandzkiej nad ul. Krzywoustego, który zastąpi obecny obiekt znajdujący się w złym stanie technicznym. W ramach inwestycji zostanie przebudowany również okoliczny układ drogowy.

Obecny wiadukt, który łączy Chartowo z Żegrzem powstał w latach 70. XX wieku i z uwagi na ogromne obciążenie i natężenie ruchu jest już w bardzo złym stanie technicznym, który nie pozwala na jego dalsze użytkowanie.

Podjęto decyzję o budowie nowego obiektu. Wykonawca wybrany w przetargu ogłoszonym przez Poznańskie Inwestycje Miejskie będzie musiał wyburzyć obecny, sześcioprzęsłowy wiadukt i wybudować w jego miejscu nowy.

Zgodnie z projektem, nowy obiekt ma być czteroprzęsłowy, z jezdnią szeroką na 6 metrów i szerokim na 1,5 metra chodnikiem. Powstanie także ścieżka rowerowa o szerokości 2,5 metra.

Wiadukt ma posiadać odwodnienie, czego brakuje obecnemu obiektowi. Wody opadowe będą odprowadzane do kolekorów deszczowych.

Prace obejmą także przebudowę oświetlenia, sieci elektroenergetycznych, sieci gazowej i wodociągowej. Powstanie również kanalizacja teletechniczna.

Inwestycja obejmie także budowę dwóch nowych rond, które mają upłynnić ruch w okolicy, a także zwiększyć bezpieczeństwo na drodze. Ronda powstaną na skrzyżowaniach ul. Kurlandzkiej z ul. Wiatraczną i Bobrzańską.

Zaplanowano także nowe nasadzenia roślin. Zieleń ma zostać tak dobrana, by była łatwa w pielęgnacji i odporna na trudne warunki siedliskowe.

Wykonawca będzie miał na realizację inwestycji 550 dni od momentu podpisania umowy. Oznacza to, że nowy wiadukt ma być dostępny dla użytkowników na początku 2022 roku.

Zainteresowane udziałem w przetargu podmioty mogą składać swoje oferty do 28 maja.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA