Przedłuża się remont torowiska w ciągu ulic Lewandowskiej, Dowbora-Muśnickiego i Kórnickiej

Autor: Codzienny Poznań AK fot. redakcja
REKLAMA

Choć w związku ze zmniejszeniem ruchu drogowego z powodu sytuacji epidemiologicznej część inwestycji na terenie miasta zostanie zrealizowana szybciej, to ograniczenia wprowadzone z powodu pandemii czasem mają także odwrotny skutek. Taka sytuacja powstała przy remoncie torowiska w ciągu ul. Lewandowskiej, Dowbora-Muśnickiego i Kórnickiej, gdzie prace potrwają dłużej.

Prace przy remoncie trasy tramwajowej przez most św. Rocha rozpoczęły się w połowie marca, czyli zgodnie z przyjętym wcześniej harmonogramem prac zaplanowanych na 2020 rok. Dużą część robót udało się już zrealizować, jednak część ograniczeń wprowadzonych w związku z pandemią kroonawirusa sprawiła, że niektórych prac jeszcze nie wykonano.

"Ograniczenia związane z pandemią koronawirusa, m.in. dotyczące konieczności zmiany organizacji pracy w powiązaniu z czasochłonną technologią prac rozbiórkowych powodują konieczność przesunięcia zakończenie robót do 17 maja."
ZTM Poznań

Dla pasażerów oznacza to, że do 17 maja obowiązywać będą wprowadzone zmiany w komunikacji miejskiej. Tramwaje linii numer 5 i 13 nadal będą kursowały przez ulicę Strzelecką, natomiast 16 – przez rondo Śródka. Ciągle też funkcjonować będzie linia T21.

Dopiero po zakończeniu prac na trasie przez most św. Rocha możliwe będzie rozpoczęcie kolejnego remontu wymagającego wprowadzenia zmian i wstrzymania części ruchu tramwajowego, czyli prac na ul. Przybyszewskiego. Prace sieciowe w tym rejonie już trwają – prowadzone są nocami, podczas przerw w kursowaniu tramwajów. Odnawiane są wówczas słupy trakcyjne i wymieniane linki zawieszeń poprzecznych.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA