Fikcyjne faktury i ponad 2 tysiące poszkodowanych. CBA zatrzymało byłą prezes spółki

Autor: Codzienny Poznań AK fot. archwium
REKLAMA

Funkcjonariusze poznańskiego CBA zatrzymali byłą prezes spółki zarządzającej funduszami inwestycyjnymi, która podejrzana jest o stworzenie i zarządzenie piramidą finansową, która spowodowała straty w wysokości co najmniej 600 milionów złotych. Poszkodowanych jest ponad 2 tysiące osób.

To już kolejne zatrzymanie w tej sprawie. Wcześniej w ramach prowadzonego śledztwa zatrzymano ponad 30 osób, spośród których 7 osób zostało aresztowanych. Łącznie zarzuty usłyszało już 35 podejrzanych.

Spółka zarządała czterema funduszami inwestycyjnymi. Zatrzymana była prezes podejrzana jest o stworzenie i zarządzanie piramidą finansową w postaci czterech funduszów inwestycyjnych zamkniętych aktywów niepublicznych.

Swoim działaniem grupa przestępcza miała doprowadzić do niekorzystnego rozporządzenia mieniem o wartości nie mniejszej niż 600 milionów złotych. Poszkodowanych jest ponad 2 tysiące osób korzystających z funduszów. Szkodę majątkową w funduszach oszacowano na co najmniej 90 milionów złotych.

Zatrzymana byłą prezes spółki miała zdaniem śledczych odpowiadać za wystawienie poświadczających nieprawdę faktur VAT, których łączna wartość wyniosła ponad 400 tys. złotych. Faktury były wystawiane na usługi, których nie było. Zlecano m.in. usługi polegające na opracowaniu i interpretacji ustawy o ustroju rolnym oraz interpretacji ustawy o prawie pierwokupu gruntów leśnych. 

Sprawa wciąż jest rozwojowa.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA