Przebudowa ul. Gdyńskiej - zmiany na skrzyżowaniu z ul. Poznańską

Autor: Łukasz Dolata fot./grafika PIM
REKLAMA

Od poniedziałku, 20 kwietnia, zmieni się organizacja ruchu na skrzyżowaniu przebudowywanej ul. Gdyńskiej z ul. Poznańską. Pojazdy poruszające się na trasie Poznań - Czerwonak zostaną poprowadzone dwiema niezależnymi jezdniami.

Ruch od granicy miasta Poznania w kierunku Koziegłów i Czerwonaka odbywać się będzie po nowej nawierzchni, przez powstające rondo na skrzyżowaniu z ul. Poznańską, a następnie po dotychczasowej jezdni ul. Gdyńskiej.

Poruszający się pojazdami od Czerwonaka w kierunku Poznania, przy budowanym rondzie z ul. Poznańską zostaną skierowani na tymczasowy, utwardzony pas ruchu po prawej stronie. Zarówno kierowcy jadący od granicy Poznania, jak i od Czerwonaka w dalszym ciągu będą mieli możliwość wjazdu w ul. Poznańską, po której ruch odbywać się będzie w jednym kierunku.

Wzdłuż całej realizowanej inwestycji obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 30 km/h oraz zakaz wyprzedzania. Kierowcy proszeni są o zachowanie ostrożności w rejonie prac i zwracanie uwagi na bieżące oznakowanie.

Przebudowa ok. 1,2-km odcinka ul. Gdyńskiej rozpoczęła się pod koniec października.  Docelowo, po rozbudowie, ul. Gdyńska będzie składała się z dwóch niezależnych jezdni, a każda z nich będzie miała dwa pasy ruchu. Powstaną również dwa ronda, zatoki autobusowe, chodniki, drogi rowerowe i oświetlenie. Zakończenie inwestycji planowane jest w ostatnim kwartale 2020 r.  

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA