Wielkopolscy strażacy pomagają DPSom w walce z koronawirusem

Autor: A. Karczewska fot. materiały prasowe PSP
REKLAMA

Wielkopolscy strażacy od początku epidemii koronawirusa w Polsce angażują się w walkę z groźnym przeciwnikiem jakim jest Sars-Cov 2. Pomoc ma wiele form i jest realizowana na różnych płaszczyznach. Strażacy z Pleszewa i Kalisza pomagali w ostatnim czasie w Domach Pomocy Społecznej, które zmagają się z koronawirusem. Strażacka karetka z Pleszewa jest z kolei pomocna przy pobieraniu wymazów do badań laboratoryjnych.

Jak informuje bryg. Sławomir Brandt, rzecznik prasowy wielkopolskiego komendanta PSP, po informacjach o wykryciu koronawirusa w Domach Pomocy Społecznej w Pleszewie (145 mieszkańców i 42 pracowników) oraz Kaliszu (164 mieszkańców i 41 pracowników) strażacy pomogli przygotować miejsca do izolacji osób zarażonych.

W przypadku pierwszej z placówek, izolacja była prostsza - wykorzystano dwa różne obiekty DPS. Z kolei w Kaliszu konieczne było przygotowanie i wydzielenia części obiektu poprzez oddzielenie go śluzą, którą przygotowali strażacy.

Strażacy pomogli również pracownikom DPS w rozlokowaniu mieszkańców do poszczególnych miejsc.

To nie koniec pomoc strażackiej. Od 31 marca kretka wielkopolskiej PSP - jedyna, jaką wielkopolscy strazacy mają do swej dyspozycji - bierze udział w akcji pobierania próbek od osób potencjalnie zakażonych i objętych kwarantanną. Karetka na co dzień stacjonuje w Pleszewie.

Tylko do 16 kwietnia karetka wyjeżdżała już ponad 150 razy, co pozwoliło na pobranie wymazów do badań od kilkuset osób z powiatów: pleszewskiego, kaliskiego, jarocińskiego, tureckiego, krotoszyńskiego i kaliskiego. Wykorzystano ją m.in. do pobrania próbek od osób w DPS w Pleszewie i Kaliszu. Ambulans wspierał także działania w sąsiednim województwie łódzkim

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA