Myśleli, że puste ulice pomogą im w kradzieży. Zapomnieli o... kamerach monitoringu

Autor: Codzienny Poznań AK fot. straż miejska
REKLAMA

Z jednej strony służby zajęte walką z epidemią, z drugiej ludzie, którzy pozostali w domach, więc na ulicach jest o wiele mniej świadków różnych zdarzeń. Do tego pozamykana część sklepów i punktów usługowych. Wydawać by się mogło, że włamanie i kradzież mogą zostać obecnie niewykryte - nic bardziej mylnego, o czym przekonała się grupa mężczyzn, próbujących okraść jeden z kiosków w mieście.

Do zdarzenia doszło w sobotę, około godziny 15:20 przy ul. Słowiańskiej. W okolicy kiosku przy przystanku autobusowym nad trasą PST pojawiła się grupa czterech mężczyzn. Jak na ironię, mały ruch na ulicach zdecydowanie nie pomógł w realizacji ich planu, jakim miało być włamanie do kiosku bez zauważenia przez innych.

Grupa ludzi na opustoszałej ulicy tym bardziej wzbudziła zainteresowanie... operatorki monitoringu miejskiego. Początkowo chciała interweniować w sprawie zgromadzenia i niezachowania bezpiecznej odległości między oczekującymi na autobus, jednak szybko okazało się, że panowie wcale nie myśleli o przejażdżce komunikacją miejską.

Po chwili jeden z nich przeszedł przez ogrodzenie i zaczął przecinać kłódkę przy kiosku, natomiast pozostali stali "na czatach", uważnie sprawdzając, czy nie zbliża się potencjalny świadek włamania.

Operatorka monitoringu poinformowała o zajściu policję, jednocześnie cały czas obserwując podejrzanych. Już kilka minut później na miejsce podjechała policja, która zatrzymała całą grupę.

Sprawa będzie dalej wyjaśniania przez KP Północ.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA