Pomoc dla ofiar przemocy

Autor: Codzienny Poznań AK fot. pixxabay
REKLAMA

Epidemia koronawirusa zmieniła życie całego społeczeństwa, jednak nie zlikwidowała problemu przemocy domowej. Miasto Poznań przypomina o możliwości uzyskania pomocy dla ofiar takiego działania. Punkt Interwencji Kryzysowej działa bez zmian, całodobowo, także w święta.

Gdy kolejne państwa wprowadzały ograniczenia w poruszaniu się, przez co społeczeństwa zostawały częściej w domach, wielu ekspertów zwracało uwagę na fakt, że dla ofiar przemocy domowej oznacza to częstszy kontakt ze swoim oprawcą. Konieczne jest zapewnienie takim osobom pomocy, z której mogą skorzystać także w czasie epidemii.

Miasto Poznań przypomina, że sytuacja epidemiologiczna nie zmieniła sposobu funkcjonowania instytucji, które zajmują się pomocą dla ofiar przemocy. Miejski Punkt Interwencji Kryzysowej udziela interwencyjnej pomocy rodzinom w kryzysie lub stanie przedkryzysowym, współpracując ze służbami, a także instytucjami i organizacjami pomocy społecznej. Dostępne jest zarówno wsparcie psychologiczne jak i prawne, a także w razie konieczności - lokalowe.

W przypadkach zagrożenia dla bezpieczeństwa, możliwe jest udzielenie krótkoterminowego schronienia w Hostelu Interwencji Kryzysowej MCIK. Osoby doświadczające przemocy w rodzinie mogą korzystać z pomocy w Specjalistycznym Ośrodku Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie MCIK.

Punkt Interwencji Kryzysowej bezpłatnie pomaga od strony psychologicznej i prawnej, wspierając w sytuacjach przemocy w rodzinie, gwałtu, napadu, pożaru, wypadku komunikacyjnego, utraty osobistej czy kryzysu uzależnień.

Co ważne, PIK działa całodobowo, także w święta.

Osoby potrzebujące pomocy mogą kontaktować się:

drogą telefoniczną - numer: 61 835 48 65 lub 61 835 48 66 (czynne całodobowo)

za pomocą e- maila - adres: pik@m.poznan.pl

osobiście - adres: ul. Niedziałkowskiego 30 (po wcześniejszym umówieniu telefonicznym).

W okresie świątecznym uruchamiany jest także telefon zaufania pod numerem: 61 835 49 04. Można dzwonić nieprzerwanie od soboty - od godz. 19:00 do wtorku rana - do godz. 7:00. W dni powszednie telefon zaufania działa w godz. 19:00-7:00.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA