"Władza w Polsce jest w rękach psychopaty" - Jacek Jaśkowiak o sytuacji politycznej w państwie

Autor: A. Karczewska fot. archiwum
REKLAMA

„Władza w Polsce jest obecnie w rękach psychopaty” - takimi słowami Jacek Jaśkowiak odniósł się do obecnej sytuacji politycznej w Polsce.

W czasie dzisiejszej konferencji prasowej prezydent Poznania przyznał, że państwo polskie nie jest państwem bogatym, co pozwoliłoby na odpowiednie finansowanie służby zdrowia. Wskazał, że w ostatnich 30 latach demokracji w Polsce były rządy „lepsze i gorsze”, ale trudno mówić o tym, by było „wystarczająco” pieniędzy na służbę zdrowia, dlatego środki, które miasto ma, stara się dzielić w taki sposób, by zapewnić odpowiednie utrzymanie ciągłości i poziomu pozwalającego na ratowanie życia i zdrowia pacjentów.

W dalszej części wypowiedzi wskazał, że rozmawiał dziś z przedstawicielami ambasady Stanów Zjednoczonych w Polsce. Jego rozmówcy pytali m.in. o sytuację polityczną i gospodarczą oraz o sposoby walki z koronawirusem w kraju.Jacek Jaśkowiak przekazał, że powiedział iż obecnie w Polsce dzieją się „dwa dramaty”. Z jednej strony to pandemia koronawirusa, a z drugiej „olbrzymi kryzys polskiego państwa, które w wyniku demokratycznych wyborów parlamentarnych, niestety (władza) skupiona jest w rękach, dla mnie, psychopaty”.

„Niezależność premiera, prezydenta czy poszczególnych ministrów jest nie taka, jaka powinna być w państwie. Mamy sytuację w pewnym sensie chorego państwa, które musi poradzić sobie z wielkim problemem jakim jest pandemia (...) I to jest na dzisiaj nasz największy dramat”
Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania

Jednocześnie podkreślił, że nawet w tych warunkach najważniejsze jest zachowanie kompromisu, by zadbać o bezpieczeństwo mieszkańców  i na tym muszą być skupione działania. Podziękował także personelowi medycznemu, który w warunkach niedofinansowania i sytuacji wokół służby zdrowia, staje na wysokości zadania.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA