"Telefon serdeczności" dla seniora

Autor: A. Karczewska fot. pixabay
REKLAMA

Ostatnie tygodnie w szczególny sposób są trudne dla seniorów, którzy żyją samotnie. Ich możliwości spotkania się i porozmawiania z drugą osobą mocno zmalały, zwłaszcza wśród tych, którzy stosują się do zaleceń i w miarę możliwości nie wychodzą z domu. By pomóc takim osobom, Miasto Poznań uruchomiło nową usługę dla seniorów - "Telefon serdeczności".

Izolacja i samotność potęgują strach i niepewność w obecnej sytuacji. Co więcej, wiele starszych osób ma ograniczony dostęp do informacji, co może dodatkowo wzbudzać niepokój i smutek.

Z myślą o seniorach, u których poczucie samotności nasila się w czasie kwarantanny i ograniczeń, którzy chcieliby podzielić się z kimś swoimi przemyśleniami, obawami lub lękami albo po prostu porozmawiać, by na chwilę zapomnieć o obecnej sytuacji, Miasto Poznań uruchomiło nową usługę - "Telefon Serdeczności".

Najstarsi mieszkańcy Poznania dzwoniąc pod numer 691 870 091 mogą porozmawiać z pracownikami Zespołu Dziennych Domów Pomocy, którzy doskonale znają problemy osób starszych, gdyż spotykają się z nimi na co dzień. Usługa dostępna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 12:00-20:00. Jeden numer obsługiwany jest przez kilka osób, które pełnią 4-godzinne dyżury.

Co ważne, w sytuacji, gdy senior będzie potrzebował profesjonalnej pomocy psychologicznej (interwencyjnej), pracownicy ZDDP przekażą numer do specjalistów (w ramach aktualnie dostępnej oferty na stronie miasta i Centrum Inicjatyw Senioralnych) lub przekierują połącznie do CIS lub Biura Poznań Kontakt.

Podobnie będzie w przypadku, gdy senior będzie chciał uzyskać odpowiedzi na pytania związane z miejską ofertą dla seniorów - rozmowy również przekierowane będą do Centrum Inicjatyw Senioralnych lub Biura Poznań Kontakt.

Jednocześnie, poznańscy seniorzy mogą w dalszym ciągu kontaktować się z pracownikami Centrum Inicjatyw Senioralnych od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00, by zyskać informacje o dostępnej ofercie miasta, wsparciu osób starszych, koordynowanej przez CIS akcji Senior W Domu.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA