Włamali się do firmy usługowej i ukradli sprzęt. Mogą spędzić nawet 10 lat w więzieniu

Autor: Codzienny Poznań AK fot. KWP Poznań
REKLAMA

Choć większość działań policji jest obecnie skupiona na tych związanych z epidemią koronawirusa w Polsce, to nie oznacza, że pozostałe interwencje nagle zniknęły. Funkcjonariusze wciąż reagują na przypadki przestępstw. Tak było m.in. w Pile, gdzie w dwa dni po włamaniu do firmy wykonującej prace ziemne udało się zatrzymać sprawców i odzyskać część skradzionego sprzętu.

W sobotę, 4 kwietnia, doszło do włamania na terenie pilskiej firmy usługowej zajmującej się pracami ziemnymi. Złodzieje ukradli sprzęt, w tym m.in. zagęszczarkę budowlaną, ok. 60 kg różnego rodzaju elementów metalowych oraz wózek paletowy. Straty oszacowano na prawie 7 tysięcy złotych.

Po otrzymaniu zgłoszenia i oględzinach miejsca zdarzenia, policjanci rozpoczęli śledztwo mające na celu ustalenie sprawcy lub sprawców włamania i kradzieży. Na trop wpadli szybko, dzięki czemu już dwa dni po zdarzeniu udało się zatrzymać złodziei.

W toku dalszych działań funckjonariuszy udało się odzyskać część skradzionych przedmiotów.

Mężczyźni w wieku 26 i 27 lat usłyszeli zarzuty. Za popełnione czyny podejrzanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA