"Szara i ponura" ul. Mostowa się zazieleni

Autor: A. Karczewska fot. ZDM Poznań
REKLAMA

Obecnie szara i dosć ponura ulica w centrum miasta, ul. Mostowa, zyska więcej zieleni, co pozytywnie wpłynie nie tylko na walory estetyczne, ale także na kwestie środowiskowe.

Obecnie trwają prace mające na celu nadanie ul. Mostowej więcej kolorów. Drzewa i krzewy sadzone są w miejscach wyłączonych z ruchu samochodowego, rowerowego i pieszego.

Trasę wkrótce zdobić będą lipy drobnolistne, klony polne. Te pierwsze pojawią się w rejonie Muzeum Etnograficznego, natomiast drugie zaplanowano przede wszystkim w rejonie kościoła pw. Wszystkich Świętych. Ulicę ozdobi także kilka gatunków krzewów, w tym m.in. berberysy, kosodrzewina czy ognik. Niską zieleń zaplanowano m.in. w okolicy skrzyżowania z ulicą Wierzbową i Marii Magdaleny, na zabrukowanym obszarze.

Zieleń sadzona jest na odcinku od ul. Kazimierza Wielkiego do ul. Wielkiej. Łącznie przybędzie 9 drzew i niemal 400 krzewów. By zabezpieczyć roślinność przed zniszczeniem przez kierowców parkujących swoje pojazdy, zostanie ona otoczona słupkami.

Prace pozytywnie wpłyną na estetykę okolicy, która obecnie kojarzy się przede wszystkim z szarością i brukiem. Są także walory środowiskowe - więcej zieleni oznacza czystsze powietrze i więcej cienia, przez co powierzchnia i budynki nie będą się tak mocno nagrzewać w upalne dni.

Koniec prac zaplanowano na 30 kwietnia, jednak niektóre zostaną przeniesione na jesień 2020 roku, z uwagi na specyfikę nasadzeń. Projekt jest finansowany przez Radę Osiedla Stare Miasto.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA