Tysiące policjantów, strażników miejskich i żołnierzy pilnuje, żebyśmy nie wychodzili z domów.

Autor: autorzy: Wojciech Kamiński, Bartłomiej Figaj
REKLAMA

25 tys. funkcjonariuszy – policjantów, wspieranych przez strażników miejskich i żołnierzy będzie pilnowało w weekend przestrzegania przepisów wprowadzonych na czas epidemii – poinformował w sobotę rzecznik Komendy Głównej Policji inspektor Mariusz Ciarka.

W weekend zaangażowaliśmy do działań prewencyjnych, mając na celu egzekwowanie obecnie obowiązujących ograniczeń, aż ok. 25 tys. funkcjonariuszy: policjantów wspieranych przez funkcjonariuszy Straży Miejskich oraz żołnierzy, głównie z Żandarmerii Wojskowej
powiedział Ciarka.

Podkreślił, że policjanci będą dbali o bezpieczeństwo i zdrowie Polaków. Zaapelował o stosowanie się do obowiązujących ograniczeń. "Teraz ta wzajemna dyscyplina i odpowiedzialność jest tym ważniejsza, że nikt z nas nie wie, czy jest nosicielem, a co za tym idzie, może zarażać inne osoby" – zwrócił uwagę.

Policjanci będą egzekwować obowiązujące obecnie ograniczenia, nakazy i zakazy. Nie chcemy mieć powodów do karania, ale nieodpowiedzialne osoby, które będą ignorować przepisy, muszą liczyć się z konsekwencjami
zapowiedział.

Przypomniał, że zgodnie z ustawą o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi, Inspektor Sanitarny może wymierzyć grzywnę w wysokości od 5 do 30 tys. złotych. Zarządzający targowiskami w sytuacjach rażących związanych z gromadzeniem się nadmiernej liczby ludzi muszą zdawać sobie sprawę, że narażają się na zamknięcie targowiska i grzywnę wymierzoną do 30 tys. zł.

Apelujemy o rozsadek i odpowiedzialność - zostańmy w domu
zakończył.
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA