Rozpoczyna się budowa drogi rowerowej wzdłuż ul. Dolna Wilda. Od piątku zmiana w organizacji ruchu

Autor: A. Karczewska fot./vid. PIM
REKLAMA

W piątek, 3 kwietnia, rozpoczną się prace związane z budową nowej drogi rowerowej wzdłuż ul. Dolna Wilda. Docelowo trasa ma zapewnić wygodny i bezpieczny przejazd rowerzystom z Wildy do centrum miasta. W związku z początkiem prac, wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu na odcinku ul. Dolna Wilda.

Nowa droga rowerowa zostanie poprowadzona od okolic parku Jana Pawła II do ul. Półwiejskiej, dzięki czemu rowerzyści będą mogli w wygodny i bezpieczny sposób przejechać z Wildy do centrum Poznania. Obecnie przez większość drogi muszą poruszać się jezdnią.

Wzdłuż trasy powstanie chodnik, a także zatoki postojowe do parkowania równoległego przy krawędzi jezdni. Przebudowane i dostosowane do ruchu rowerowego zostaną sygnalizacje świetlne na skrzyżowaniach ul. Dolna Wilda i Świętego Jerzego, ul. Górna Wilda i Królowej Jadwigi oraz ul. Półwiejskiej i ul. Krakowskiej.

W piątek, 3 kwietnia, rozpoczną się pierwsze prace budowlane związane z inwestycją. Na ul. Dolna Wilda, na odcinku od skrzyżowania z ul. św. Jerzego do skrzyżowania z ul. Spychalskiego zostanie zmieniona organizacja ruchu. Obowiązywać tam będzie ruch jednokierunkowy w kierunku Dębca.

Objazd w kierunku centrum miasta wyznaczono przez ul. św. Jerzego, Wierzbięcice, Rynek Wildecki, Górna Wilda.

Ruch pieszych zostanie utrzymany.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA