Na co dzień pomagają innym, teraz sami jej potrzebują, by... pomagać dalej!

Autor: A. Karczewska fot. OSP Głuszyna
REKLAMA

Na co dzień pomagają innym, a w ostatnim czasie nawet o wiele częściej niż zwykle. Strażacy z OSP Głuszyna poza "standardowymi" interwencjami strażackimi, od czasu wybuchu epidemii są mocno zaangażowani w pomoc pacjentom i personelowi medycznemu w szpitalach, a także innym służbom ratowniczym. Uczestniczą także w akcji odkażania przestrzeni miejskiej w Poznaniu, by ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa. Nie ustają w swoich działaniach, ale sami również potrzebują pomocy - by móc dalej służyć w bezpieczny dla siebie i swoich rodzin sposób.

Strażacy z OSP Głuszyna od kilku tygodni pomagają szpitalom organizując i koordynując zbiórki niezbędnych środków czystości, dezynfekujących, ochronnych czy wody i żywności. Na bieżąco przekazują zebrane produkty do placówek medycznych. Pomagają również w sytuacjach, gdy koledzy i koleżanki ze służby są objęci kwarantanną. Tak było m.in. w sytuacji, gdy ratownicy medyczni musieli poddać się kwarantannie, podobnie jak ich podstacja. Strażacy z OSP Głuszyna nie tylko dostarczyli środki pierwszej potrzeby do ratowników, ale także użyczyli miejsce przy swojej jednostce dla stacjonowania karetki pogotowia.

Obecnie nadal wspierają osoby przebywające w kwarantannie, a także zaangażowali się w akcję dezynfekcji przestrzeni miejskiej w Poznaniu - przystanków i węzłów przesiadkowych.

Wszystkie te działania odbywają się jednocześnie z tymi, które prowadzili przed epidemią.

Obecna sytuacja wymaga jednak także ogromnej ostrożności. Działania związane z koronawirusem oraz samo zagrożenie groźnego wirusa w przestrzeni i podczas interwencji czy prowadzonych akcji, sprawiają, że strażacy muszą jeszcze bardziej niż do tej pory przywiązywać wagę do ochrony swojego zdrowia i życia, aby chronić także swoje rodziny.

"Po każdych działaniach pierzemy ubrania w których ratownicy biorą udział a bez żadnych wątpliwości istnieje ryzyko ekspozycji na szkodliwe warunki. Ubranie specjalne w obecnych warunkach atmosferycznych schnie kilkanaście godzin tym samym eliminując z działań codziennie kilka osób. "
OSP Głuszyna

Strażakom bardzo by pomogła profesjonalna szafa do suszenia ubrań dzięki czemu ubranie po 2-3 godzinach będzie nie tylko suche, ale także z uwagi na temperaturę suszenia tj. 60 stopni C pozbawione wszelkich szkodliwych czynników. Koszt takiej szafy jest jednak zbyt wysoki, by OSP mogła sobie na to pozwolić, dlatego tym razem strażacy proszą o pomoc także dla swojej jednostki.

Jednocześnie, strażacy chcieliby także zakupić ozonator powietrza, który mogliby używać m in. do ozonowania samochodu, który wykorzystują do działań związanych z koronawirusem.

Zorganizowano oficjalną zbiórkę pieniędzy (Na kwotę zbiórki składa się: 5300 zł brutto - szafa do suszenia odzieży na 6 kompletów oraz 1499 zł - ozonator 24 g/h).

Jak informują strażacy, w przypadku pozytywnego zakończenia zbiórki, chcieliby udostępniać zakupiony sprzęt pozostałym jednostkom OSP i innym służbom z miasta Poznania którzy również prowadzą podobne działania wspierające.

Zbiórka odbywa się online pod TYM linkiem na portalu zrzutka pl. Potrwa do końca kwietnia. Im szybciej uda się zebrać potrzebną kwotę, tym szybciej będzie możliwe korzystanie z nowych urządzeń.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA