Pawilon na wybiegu żyraf i nosorożców rośnie w oczach. Niedługo powstanie zadaszenie

Autor: A. Karczewska fot./vid. PIM
REKLAMA

Już wkrótce nowy pawilon, który powstaje w ramach budowy nowego wybiegu dla żyraf i nosorożców w Nowym Zoo, zostanie zadaszony. Inwestycja ma na celu nie tylko poprawę warunków życia zwierząt, ale także umożliwienie oglądanie ich przez zwiedzających przez cały rok.

Budowa nowego wybiegu rozpoczęła się w październiku 2019 roku. Na ponad 18 tysiącach metrów kwadratowych żyrafy i nosorożce będą miały do swojej dyspozycji zarówno przestrzeń otwartą, jak i pawilon będącym schronieniem przed np. niesprzyjającymi warunkami pogodowymi.

Budynek będzie posiadał dwie kondygnacje i będzie udostępniony także dla ludzi. Znajdą się tam pomieszczenie dydaktyczne, a także zaplecze socjalne, techniczne i magazynowe. Dla zwiedzających ustawione zostaną także informacyjne tablice multimedialne. Na pierwszym piętrze do dyspozycji gości będzie natomiast antresola oraz sala projekcyjna.

Inwestycja ma na celu poprawę warunków życia żyraf i nosorożców mieszkających w poznańskim ogrodzie zoologicznym, przy jednoczesnym umożliwieniu zwiedzającym oglądanie tych zwierząt przez cały rok - także zimą.

Obecnie na placu budowy pawilonu widać już m.in. ściany, stropy i klatkę schodową. Trwają prace związane z podtynkową instalacją elektryczną. Montowana jest także konstrukcja dachu, co oznacza, że niedługo będzie można rozpocząć etap zadaszania obiektu.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA