Zamiast w Urzędzie Miasta, w Sali Ziemi na MTP. O czym będą dziś decydować radni podczas sesji Rady Miasta?

Autor: A. Karczewska fot. MOs810
REKLAMA

Z uwagi na wyjątkowe okoliczności i konieczność ograniczenia bliskich kontaktów między ludźmi, dzisiejsza sesja Rady Miasta Poznania odbędzie się nie w Urzędzie Miasta, a w o wiele większej sali, czyli Sali Ziemi na MTP. Co znalazło się w porządku obrad?

Radni rozpoczną dzisiejszą sesję od wprowadzenia zmian w zakresie podwyżek w Strefie Płatnego Parkowania na terenie Poznania. Planowane zmiany, które miały wejść w życie 1 kwietnia 2020 roku mają zostać przesunięte na 1 czerwca 2020 roku. Ma to związek z epidemią koronawirusa, z którą zmaga się obecnie Polska.

W dalszej części sesji, radni będą dyskutować przede wszystkim o kwestiach oświatowych, w tym m.in. o możliwości składania wniosków o przyjęcie do klas pierwszych oraz klas wstępnych w publicznych szkołach ponadpodstawowych prowadzonych przez Miasto Poznań w roku szkolnym 2020/2021, z wyjątkiem branżowych szkół II stopnia.

Podejmowane będą decyzje dotyczące obwodów przy rekrutacji do szkół na terenie miasta, a także przekształcenia niektórych placówek czy włączenia ich do zespołów szkół.

Na koniec radni będą głosować nad projektem uchwały w sprawie utworzenia Centrum Usług Wspólnych Miasta Poznania.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA