Kilkunastu pacjentów szpitala zakaźnego podłączonych do respiratorów. Placówce brakuje testów i zabezpieczeń dla personelu

Autor: A.Karczewska fot. pixabay/poglądowa
REKLAMA

W ciągu zaledwie dwóch tygodni do szpitala zakaźnego w Poznaniu zgłosiło się już ponad 1000 osób. Obecnie hospitalizowane są 82 osoby.

Jak poinformował prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak, od 16 marca do poznańskiego szpitala zakaźnego zgłosiło się już 1059 osób. Co ważne, placówka przy ul. Szwajcarskiej w Poznaniu jest największą tego typu w województwie wielkopolskim, dlatego jest tu kierowanych wiele osób z nawet najdalszych zakątków Wielkopolski.

Wskazał także, że w ciągu 14 dni hospitalizowanych było 39 pacjentów, u których potwierdzono obecność koronawirusa.

Tylko wczoraj, 30 marca, w laboratorium w szpitalu zakaźnym przeprowadzono 78 testów, z których 7 dało wynik pozytywny. Prezydent Poznania przekazał informację, jaką otrzymał ze strony dyrektora placówki o tym, że kończą się testy na obecność koronawirusa. Obecnie jest to jedynie ok. 200, czyli zapas na zaledwie dwa dni. To niepokojące dane, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że z dnia na dzień konieczne jest wykonywanie coraz większej liczby testów z uwagi na rozwój epidemii.

Jak przekazał Jacek Jaśkowiak, obecnie w szpitalu przebywają 82 osoby, spośród których stan 12 wymagał podłączenia do respiratora.

Prezydent Poznania wskazał także na pozostałe braki w wyposażeniu szpitali i placówek ratowniczych i medycznych, w tym odpowiednich środków ochrony osobistej czy dezynfekcji. Podkreślił, że dostawy z agencji rezerw nie są realizowane tak jak zapowiadano. Jak wskazał, ratownicy nie mają odpowiednich strojów przez co np. specjalistyczne obuwie zastępują workami na śmieci założonymi na buty.

Jednocześnie Jacek Jaśkowiak podziękował mieszkańcom, przedsiębiorcom i firmom, które cały czas pomagają placówkom szpitalnym poprzez wpłaty na konto szpitala zakaźnego czy przekazywanie materiałów i darów, w tym maseczek ochronnych, strojów, przyłbic, wody dla pacjentów i personelu czy bezpłątnego jedzenia dla personelu medycznego i obsługi.

Każdy, kto chce wesprzeć szpital im. J. Strusia, może zrobić to, przesyłając środki na konto placówki: 58 1020 4027 0000 1302 1411 5358

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA