Poznańska edycja City Trail skrócona

Autor: A> Karczewska fot. Andrzej Olszanowski, grafika: materiały organizatorów
REKLAMA

Po zaledwie pięciu biegach skończy się rywalizacja w sezone 2019/2020 biegów w ramach cyklu City Trail. Organizatorzy musieli odwołać siedem biegów szóstej serii sezonu z uwagi na epidemię koronawirusa w kraju. Zabraknie także tradycyjnej ceremonii wręczenia nagród i medali.

Epidemia koronawirusa pokrzyzowała plany wielu organizatorów i uczetników imprez masowych. Najważniejsze jest jednak zdrowie i podjęcie działań, które pozwolą na ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Poznańska rywalizacja w ramach City Trail w sezonie 2019/2020 rozpoczęła się w połowie października 2019 roku i jak się okazało, zakończyła 22 lutego 2020 roku. Wszystko przez epidemię koronawirusa, która wiąże się z koniecznością ograniczenia organizacji wydarzeń i wychodzenia z domu.

Organizatorzy cyklu przygotowali już podsumowanie tej edycji.

"W pięciu biegach na dystansie 5 km wystartowało łącznie 1410 unikalnych biegaczy, którzy linię mety mijali 4012 razy. Kobiety stanowiły ponad 37 % wszystkich zawodników, którzy pojawili się nad jeziorem Rusałka. Największym biegiem był ten rozegrany w listopadzie – 872 uczestników, a średnia frekwencja to 802 osoby. Sklasyfikowanych (a więc takich, którzy wzięli udział w co najmniej trzech biegach) zostało 864 biegaczy. Podobnie, jak w poprzednich latach – Poznań jest liderem tego ogólnopolskiego cyklu."
City Trail

Zwycięzcą poznańskiej rywalizacji został Łukasz Nowak. Za nim uplasowali się Grzegorz Michalak oraz Krzysztof Stefanowicz. Wśród kobiet pierwsze miejsce zajęła Malwina Misjan, drugie Oliwia Wawrzyniak, a trzecie Alicja Radziej.

W zawodach skierowanych do dzieci i młodzieży, czyli City Trail Junior wzięło udział 507 biegaczy. Sklasyfikowano 278 młodych zawodników.

Z uwagi na sytuację epidemiologiczną w kraju, nie odbędzie się uroczysta gala wręczenia medali i nagród.

"Ogromnie żałujemy, że nie będziemy mogli w tym roku spotkać się z naszymi biegaczami w odświętnej atmosferze, która zawsze towarzyszy galom. Sytuacja jest dynamiczna, na ten moment odłożyliśmy w czasie możliwość odbierania pamiątkowych medali w formule, jaką wymyśliliśmy - głównie w sklepach sieci Sklep Biegacza, które są aktualnie zamknięte. Musimy uzbroić się w cierpliwość i czekać na rozwój wydarzeń. "
Justyna Grzywaczewska, CITY TRAIL

Zawody w ramach cyklu City Trail odbywają się w 10 miastach w Polsce, z czego to właśnie zawody  w stolicy Wielkopolski są - pomimo limitu miejsc - najbardziej obleganą.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA