Na konto szpitala zakaźnego w Poznaniu wpłynęło już ponad 4,5 mln złotych

Autor: A. Karczewska fot. UMP
REKLAMA

Już ponad 4,5 mln złotych wpłynęło na konto szpitala zakaźnego w Poznaniu od momentu udostępnienia numeru konta placówki przez miasto. Pieniądze są przeznaczane na walkę z koronawirusem.

Szpital im. Strusia przy ul. Szwajcarskiej w Poznaniu został przekształcony w jednoimienny szpital zakaźny na czas epidemii koronawirusa. Placówka, podobnie jak wiele innych w kraju, zmaga się z brakami m.in. w wyposażeniu. Co więcej, w krótkim czasie szpital musiał przystosować wewnętrzną organizację na potrzeby szpitala zakaźnego. Wszystko to wiąże się z dodatkowymi kosztami, które ciężko placówce pokryć.

Poznaniacy, Wielkopolanie, a także osoby z innych zakątków Polski niemal od razu ruszyli z pomocą przekazując m.in. dary, w tym np. maseczki, elementy ochrony osobistej, środki dezynfekujące i czyszczące czy wodę i posiłki dla lekarzy i pacjentów. By skoordynować działania, zwłaszcza w zakresie potrzebnego wyposażenia placówki, Miasto udostępniło numer konta, na który można wpłacać pieniądze. Środki są wydawane przez placówkę na walkę z koronawirusem - według aktualnych potrzeb.

Nie brakuje również firm i przedsiębiorstw, a także inicjatyw społecznych przekazujących dary. Wiele restauracji zaoferowało darmowe posiłki dla lekarzy i ratowników nie tylko z placówki przy ul. Szwajcarskiej, ale także innych służb medycznych i opieki. Firmy wsparły szpital również tak potrzebnymi środkami ochrony osobistej: kombinezonami, czepkami, osłonami na buty, specjalistycznymi półmaskami i rękawiczkami. Przekazano też kremy i żele do rąk.

Do tej pory, do 30 marca 2020 roku, na konto szpitala wpłynęło już 4,53 mln zł. W tym: 2,39 mln zł to datki od firm. Kolejne 2,14 mln zł to pomoc od osób prywatnych (1241 osoby). Cały czas wpływa także pomoc rzeczowa.

Zgromadzone podczas zbiórek oraz przekazywane przez firmy materiały trafiają nie tylko do szpitala zakaźnego przy ul. Szwajcarskiej, ale również do innych poznańskich szpitali, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego. Miasto robi wszystko, by wszystkie osoby zaangażowane w walkę z pandemią miały zapewnioną niezbędną pomoc w tym wyjątkowym czasie. Cała logistyka działań jest w głównej mierze oparta na dużej pomocy ze strony KKS Wiara Lecha, stowarzyszenia kibiców, które organizuje zbiórkę napojów, żywności oraz innych potrzebnych materiałów na Stadionie Miejskim (IV trybuna), a później transportuje je do ww. placówek. W zbiórkę również żywo włączyła się Wielkopolska Izba Lekarska, w której siedzibie (ul. Nowowiejskiego 49) można zostawić środki ochrony osobistej i płyny dezynfekcyjne. W porozumieniu z Międzynarodową Federacją Stowarzyszeń Studentów Medycyny IFMSA organizuje też akcję szycia maseczek. Zaangażowanie poznaniaków i poznanianek jest nie do przecenienie  - składamy na ich ręce wyrazy najgłębszej wdzięczności.

Każdy, kto chce wesprzeć szpital im. J. Strusia, może zrobić to, wysyłając środki na konto placówki: 58 1020 4027 0000 1302 1411 5358

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA