Interweniowali w spawie grupowania się osób, a znaleźli narkotyki

Autor: Codzienny Poznań AK fot. KWP Poznań
REKLAMA

Nieoczekiwany zwrot akcji to coś, na co policjanci są przygotowani w swojej służbie. Nie znaczy to jednak, że takie akcje nie bywają zaskoczeniem. Jedną z takich sytuacji mieli w ostatnim czasie funkcjonariusze w Turku w Wielkopolsce, którzy interweniowali w sprawie grupujących się osób, a okazało się, że sprawa jest o wiele bardziej skomplikowana - w plecaku jednej z nich znaleziono znaczną ilość narkotyków.

Funkcjonariusze z KPP w Turku interweniowali wobec trzech mężczyzn, którzy grupowali się w miejscu publicznym, co zgodnie z rozporządzeniem ministra zdrowia, jest obecne zabronione.

Na widok policjantów jeden z mężczyzn zaczął uciekać, co wzbudziło czujność policjantów, dlatego już po chwili został zatrzymany. Bardzo szybko mundurowi poznali również powód ucieczki.

Jak się okazało, ze plecaku mężczyzny znajdowała się duża ilość narkotyków, a także dwie wagi elektryczne, woreczki strunowe i młynek. Łącznie zabezpieczono 85 gramów białej substancji oraz ok. 25 gramów suszu roślinnego i 8 gramów innej substancji psychoaktywnej. Wstępne badania dały wynik pozytywny w kierunku amfetaminy, marihuany i nowych substancji psychoaktywnych.

Mężczyzna, 29-letni mieszkaniec powiatu tureckiego, został przewieziony do komisariatu. Przedstawiono mu zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających, za co grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Zastosowano wobec niego dozór policyjny.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA