Zadbaj o siebie i ćwicz online!

Autor: Redakcja serwisu www.codziennypoznan.pl foto. archiwum
REKLAMA

Długotrwały brak aktywności fizycznej nie wpływa korzystnie na nasze zdrowie. Efektywnie trenować można jednak bez wychodzenia z domu. E-rehablitacja z Poznańskim Ośrodkiem Specjalistycznych Usług Medycznych to nowy program ćwiczeń fizjoterapeutycznych ukazujący się cyklicznie na kanale YouTube. Zajęcia są dedykowane pacjentom placówki, a także każdemu, kto chce zadbać o swoją sprawność fizyczną.

Wieloletnie doświadczenie zawodowe fizjoterapeutów z POSUM pozwoliło na przygotowanie programu zajęć dostosowanych do potrzeb i możliwości osób będących w każdym wieku. Dzięki e-rehabilitacji internauci mają możliwość wykonania ćwiczeń we własnym domu oraz o dogodnej dla siebie porze. Do tej pory opublikowane zostały dwa filmy. Można je obejrzeć na kanale YT - zobacz: ćwiczenia z POSUM.

Nasi pacjenci, ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną, nie mogą wziąć udziału w zaplanowanych zajęciach, dlatego celem naszego programu jest zapewnienie im dostępu do zróżnicowanych ćwiczeń rehabilitacyjnych. Dzięki wykorzystaniu popularnej platformy z wiedzy naszych pracowników może skorzystać każdy, kto chce zadbać o swoje zdrowie
zaznacza Krzysztof Albiński, dyrektor Poznańskiego Ośrodka Specjalistycznych Usług Medycznych.

Przygotowane przez specjalistów ćwiczenia koncentrują się na najpopularniejszych obszarach rehabilitacji. Pierwszy opublikowany film omawia ćwiczenia wykonywane przez pacjentów z bólem kręgosłupa. Z kolei w drugim pojawią się przykłady ćwiczeń izometrycznych, czyli takich, które charakteryzują się napięciem mięśni bez wykonywania ruchu.

Jak zapowiadają pracownicy POSUM, w ciągu najbliższych dni na portalu pojawią się kolejne materiały. Będą one omawiały najpopularniejsze ćwiczenia, które są realizowane w Zakładzie Fizjoterapii. 

Poznański Ośrodek Specjalistycznych Usług Medycznych zapewnia mieszkańcom Poznania wielospecjalistyczną opiekę medyczną. Na jego terenie pacjenci mogą skorzystać z dwudziestu  jeden poradni specjalistycznych, a także ze świadczeń w zakresie rehabilitacji, profilaktyki zdrowotnej, podstawowej opieki zdrowotnej, diagnostyki obrazowej oraz medycyny pracy. W ubiegłym roku POSUM przyjęło ponad dwieście trzydzieści pięć tysięcy pacjentów.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA