Wielkopolska ogranicza kursowanie pociągów regionalnych

Autor: A. Karczewska
REKLAMA

W poniedziałek, 30 marca, zostaną wprowadzone ograniczenia w kursowaniu pociągów regionalnych na terenie województwa wielkopolskiego. Mają one związek z epidemią koronawirusa i m.in. wprowadzonymi ograniczeniami dotyczącymi transportu publicznego.

Jak podkreśla Urząd Marszałkowski, w związku z epidemią i wprowadzonymi ograniczeniami, liczba pasażerów korzystających na co dzień z pociągów regionalnych w Wielkopolsce mocno zmalała. Nie ma uczniów dojeżdżających do szkół, studentów kursujących na zajęcia, a także części pracowników, którzy pracują zdalnie lub wstrzymano prace w ich firmach i zakładach. Co ważne jednak, wiele osób wciąż musi dojeżdżać do pracy, m.in. do miejsc ważnych dla utrzymania ciągłości państwa, dlatego nie jest możliwe całkowite zrezygnowanie z tej formy przemieszczania się.

Organizatorem przewozów regionalnych jest województwo wielkopolskie, dlatego Urząd Marszałkowski, mając na uwadze obecną sytuację, a także wprowadzone ogólnopolskie restrykcje dotyczące miejsc w środkach transportu publicznego, wprowadzi od jutra zmiany w kursowaniu pociągów, w tym ograniczenie niektórych kursów.

Jednocześnie, na trasach, na których jest to konieczne i możliwe, pojawią się wydłużone składy pociągów, by możliwe było spełnienie wymogów dotyczących zajmowania co drugiego miejsca siedzącego.

Podróżni proszeni są o zapoznanie się z nowym rozkładem jazdy, który będzie obowiązywał od 30 marca do 13 kwietnia. Dostępny jest na stronach przewoźników oraz na stronie Portal Pasażera. Lista odwołanych pociągów dostępna jest na stronie Urzędu Marszałkowskiego.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA