Poznaniacy pomogli stworzyć stronę do koordynacji pomocy dla polskich szpitali w walce z koronawirusem

Autor: Redakcja: WZiSS/AW UMP fot. pixabay
REKLAMA

Jak pomóc szpitalom? Miasto Poznań poleca stronę internetową, która  pozwala na szybkie i łatwe zorganizowanie potrzebnej zbiórki. Za projektem stoi zespół ponad 20 osób - z Fundacji PARK (Puszczykowo), Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu oraz firmy informatycznej Clorce (Poznań).

Strona dostępna jest tutaj: "Wsparcie dla szpitali".

Mogą się tam zgłaszać szpitale, które mają konkretne, związane z epidemią koronawirsa potrzeby. Gdy placówka zarejestruje się w bazie danych, jej pracownik będzie mógł na bieżąco aktualizować listę potrzebnych produktów. Będzie też widział, jaka pomoc i na kiedy dotrze do szpitala. Obecnie w systemie aktywnych jest ponad 100 szpitali z całej Polski.

Platforma dostępna jest również dla osób, które chcą pomóc - czy to ofiarując szpitalom konkretne wsparcie (logując się jako "Darczyńca"), czy to organizując zbiórki (logowanie jako "Koordynator lokalny").

Każdy też może na stronie znaleźć informacje o najbardziej palących potrzebach lokalnych placówek medycznych - wystarczy kliknąć w zakładkę "Poznaj aktualne potrzeby szpitali" - bez konieczności logowania. 

Tymczasowo udostępniono również konto pozwalające na znalezienie danych kontaktowych koordynatorów lokalnych (Login: gosc@wsparciedlaszpitala.pl, hasło: guest123).

Miasto Poznań przypomina, by nie organizować dostaw na własną rękę oraz nie kontaktować się bezpośrednio ze szpitalem. Jego pracownicy są teraz skupieni na przygotowaniu placówki do nowych zadań związanych z przeciwdziałaniem COVID-19.

Gdzie zostawić zebrane rzeczy

Miasto Poznań współpracuje bezpośrednio z koordynatorami trzech zbiórek:

  1. Stadion Miejski, IV trybuna (wjazd od ul. Ptasiej). Zbiórka jest koordynowana przez KKS Wiara Lecha. Można tam przywieźć napoje i jedzenie trwałe, które są codziennie rozwożone według zapotrzebowania. Zbiórka trwa od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 - 16:00.
  2. Wielkopolska Izba Lekarska (ul. Nowowiejskiego 49), gdzie można przewozić środki ochrony osobistej [specyfikacja] od poniedziałku do soboty w godz. 8:00 - 20:00.
  3. Caritas Archidiecezji Poznańskiej organizuje zbiórkę środków spożywczych oraz środków higienicznych dla seniorów. Produkty można dostarczyć do siedziby, Rynek Wildecki 4A, od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 - 15:00.

Pomoc finansowa dla szpitala zakaźnego

Każdy może pomóc, wpłacając pieniądze bezpośrednio na konto szpitala im. J. Strusia. Więcej informacji na ten temat oraz listę darczyńców można znaleźć na stronie internetowej miasta: https://www.poznan.pl/mim/info/news/pomoc-dla-szpitala-im-j-strusia-aktualizacja,145218.html

Szycie maseczek

Skoordynowana akcja prowadzona we współpracy z Wielkopolską Izbą Lekarską  prowadzona jest na profilu Koordynacja Szycia Maseczek.Tam można znaleźć najważniejsze informacje.

W razie pytań można kontakować się z:

  1. Zuzanną Kwiatkowską z Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Miasta Poznania, tel: 61 878 57 30, e-mail: zuzanna_kwiatkowska@um.poznan.pl
  2. Izabelą Leśniak z Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Miasta Poznania, tel: 61 878 57 96, e-mail: izabela_lesniak@um.poznan.pl

Miasto Poznań dziękuje wszystkim organizatorom zbiórek oraz ludziom, którzy włączają się w prowadzone akcje ofiarowując swój czas, umiejętności i doświadczenie.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA