W Poznaniu przeprowadzono prawie 1400 testów na koronawirusa. Ponad 750 w laboratorium szpitala zakaźnego

Autor: A. Karczewska fot. UMP
REKLAMA

Do tej pory w laboratorium szpitala zakaźnego przy ul. Szwajcarskiej w Poznaniu wykonano ponad 750 testów. Tylko wczoraj było to prawie 100.

W czasie dzisiejszej wideokonferencji Jacek Jaśkowiak poinformował, że od 16 marca do dziś (27 marca) w szpitalu zakaźnym przy ul. Szwajcarskiej w Poznaniu przyjęto 730 osób, spośród których 189 było hospitalizowanych.

Tylko dziś przyjęto 21 osób, a 19 pacjentów wypisano. Obecne hospitalizowanych jest 58 osób, spośród których u 27 potwierdzono zakażenie koronawirusem.

Jednocześnie, prezydent Poznania poinformował, że od 16 marca w Poznaniu wykonano 1396 testów na obecność koronawirusa, z czego 752 przeprowadzono w nowym laboratorium w szpitalu zakaźnym w Poznaniu.

Tylko wczoraj w szpitalu wykonano 96 testów, a 5 z nich dały wynik pozytywny.

Jacek Jaśkowiak, przyznał, że dzięki wsparciu finansowym i rzeczowym mieszkańców, firm i przedsiębiorców, sytuacja finansowa szpitala jest na razie względnie stabilna. Placówka ma zapas na kolejne 4 dni w zakresie testów oraz wyposażenia personelu medycznego. Zasoby są uzupełniane w ramach dostaw z agencji rezerw. Jednocześnie Miasto stara się także o dodatkowe dostawy. Dzięki staraniom szpitala, prawdopodobnie Miastu uda się kupić w najbliższym czasie 5 tysięcy testów na koronawirusa.

Osoby chcące wspomóc szpital zakaźny w Poznaniu mogą wpłacać pieniądze na zweryfikowane, udostępnione przez Miasto Poznań konto bankowe szpitala: 58 1020 4027 0000 1302 1411 5358

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA