Volkswagen wydłuża czas zawieszenia produkcji

Autor: A. Karczewska fot. materiały prasowe
REKLAMA

Volkswagen poinformował o przedłużeniu zawieszenia produkcji w swoich zakładach w Poznaniu, Swarzędzu i Wrześni. Ma to związek z panującą epidemią koronawirusa.

Przerwa rozpoczęła się 19 marca i początkowo miała potrwać dwa tygodnie, czyli do 2 kwietnia, o czym informowaliśmy tutaj. Już wtedy jednak wskazywano na duże prawdopodobieństwo, że możliwe jest wydłużenie czasu przestoju.

Jak poinformowano w dzisiejszym komunikacie, Volkswagen Samochody Dostawcze oraz Volkswagen Poznań skorzystają z  tej możliwości i wstrzymają produkcję o tydzień dłużej, czyli do 10 kwietnia.

Powodem jest wciąż wczesne stadium epidemii w Polsce i zagrożenie dla zdrowia pracowników, a także zmniejszone zapotrzebowanie rynku na lekkie samochody dostawcze. Problemem jest również ryzyko braku płynności dostaw.

„Sytuacja epidemiczna w Polsce jest wciąż w fazie rozwojowej Odpowiedzialność za zdrowie i bezpieczeństwo pracowników nie pozwala nam dzisiaj na wznowienie działalności produkcyjnej w żadnym z 4 zakładów Volkswagen Poznań."
Jens Ocksen, Prezes Zarządu Volkswagen Poznań

Obecnie trwają rozmowy z Związkiem Zawodowym OM NSZZ Solidarność Volkswagen Poznań, jako przedstawicielami pracowników.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA