W przyszłym miesiącu rozpocznie się montaż konstrukcji dachowej pływalni na os. Zwycięstwa

Autor: A. Karczewska fot. PIM vid. PIM
REKLAMA

Prace przy budowie nowej pływalni na os. Zwycięstwa są coraz bardziej widoczne. Inwestycja, na którą przez lata czekali mieszkańcy okolicy przebiega zgodnie z harmonogramem. W przyszłym tygodniu montowana będzie konstrukcja dachowa nad halą basenową.

Budowa obiektu rozpoczęła się w październiku 2019 roku. W środku zaprojektowano dwa baseny. Większy, pływacki, będzie miał 6 torów i jednocześnie będzie mogło z niego korzystać 60 osób. Z kolei mniejszy będzie płytszy, o charakterze rekreacyjnym. W tym samym momencie będzie mogło w nim przebywać kilkanaście osób.

Mniejszy z basenów będzie się składał z dwóch połączonych ze sobą niecek, z czego w jednej z nich znajdą się urządzenia do hydromasażu.

Na terenie pływalni znajdą się również sauny oraz sala fitnes. Tuż obok budynku powstanie parking z ponad 50 miejscami parkingowymi dla samochodów oraz przestrzeń służąca do parkowania rowerów.

Obiekt będzie dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Przewidziano m.in. miejsce wymiany wózków indywidualnych na basenowe.

Na placu budowy trwa tynkowanie murów piwnicy, a także prace związane z instalacją wentylacji w podziemnej kondygnacji.

Z kolei nad częścią administracyjną budynku wylewany jest stropodach. W kwietniu montowana będzie konstrukcja dachu nad halą basenową.

Zakończenie inwestycji zaplanowano na wiosnę 2021 roku.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA