Koronawirus w Wielkopolsce - w których powiatach jest najwięcej przypadków? Ile osób przebywa w kwarantannie?

Autor: A. Karczewska fot. pixabay/poglądowa
10
REKLAMA

Według najnowszych danych Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, na terenie województwa potwierdzono 59 przypadków zakażenia koronawirusem. Aktualnie hospitalizowane z powodu zakażenia lub podejrzenia zakażenia są 74 osoby. W których wielkopolskich powiatach odnotowano do tej pory najwięcej przypadków wystąpienia groźnego wirusa?

Z danych przekazanych przez Wielkopolski Urząd Wojewódzki wynika, że aktualnie 74 osoby są hospitalizowane na terenie województwa w związku z zakażeniem lub podejrzeniem koronawirusem. Nadzorem epidemiologicznym objęto 4242 osoby.

W izolacji lub kwarantannie przebywają 5722 osoby.

Do tej pory najwięcej, bo 26 przypadków zakażenia potwierdzono w powiecie Poznań/poznańskim (statystyki są wspólne dla powiatu i miasta). Na drugim miejscu znalazł się powiat czarnkowsko-trzcianecki, gdzie potwierdzono 9 zakażeń. Po 7 przypadków odnotowano w powiatach: krotoszyńskim oraz Kalisz/kaliskim (statystyki są wspólne dla powiatu i miasta). W powiecie kościańskim zanotowano 3 osoby, u których badanie wykazało obecność wirusa.

Po jednym przypadku odnotowano w powiatach: grodziskim, Leszno/leszczyńskim (statystyki są wspólne dla powiatu i miasta), śremskim, jarocińskim, rawickim, ostrowskim oraz Konin/konińskim (statystyki są wspólne dla powiatu i miasta).

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA