Kolejne zmiany w kursowaniu pojazdów ZTM Poznań

Autor: Redakcja AK; ZTM Poznań
REKLAMA

Jak informują władze miasta i ZTM Poznań, z uwagi na braki w załogach, nie jest obecnie możliwe przywrócenie roboczego rozkładu jazdy w komunikacji organizowanej przez ZTM. Brakuje kierowców i motorniczych, z których część przebywa na zwolnieniach lekarskich, opiekuje się dziećmi po zawieszeniu zajeć w placówkach edukacyjnych lub jest objęta kwarantanną. Od jutra zostaną wprowadzone jednak zmiany, a od poniedziałku kolejne. Spółka ma nadzieję, że pomoże to w znalezieniu odpowiedniego rozwiązania w tej trudnej dla wszystkich sytuacji.

We wtorek, 24 marca, władze państwowe zobowiązały obywateli do zachowania dodatkowych środków ostrożności, także w zakresie komunikacji zbiorowej. W autobusie czy tramwaju tylko połowa miejsc siedzących może być zajęta. Informacje na ten temat już pojawiły się w pojazdach na liniach ZTM. Nie ma jednak możliwości, aby bezpośrednio weryfikować respektowanie tego ograniczenia. ZTM prosi pasażerów o stosowanie się do nowych przepisów, a także o korzystanie z transportu publicznego jedynie w niezbędnych sytuacjach.

W związku z  zaobserwowanymi przypadkami, w których doszło do przekroczenia określonych ograniczeń, a także na podstawie sygnałów od pasażerów i informacji przekazanej od nadzoru ruchu MPK uruchomiono tzw. rezerwy czynne – w godzinach porannego szczytu dzisiaj wzmocniono dodatkowymi kursami (w niektórych przypadkach na części trasy) linie nr 1, 7, 8, 9, 16 i 19. Podobnie, podczas dzisiejszego popołudniowego szczytu komunikacyjnego oraz jutro i w piątek, wszystkie rezerwy zostaną skierowane do wzmocnienia najbardziej obciążonych linii i kursów.

Od jutra (26 marca) oprócz powyżej opisanych dodatkowe kursy będą wykonywane na liniach miejskich nr:  5, 16 i 168, natomiast na linii nr 173 najbardziej obciążone kursy obsługiwane będą autobusami przegubowymi.

Od jutra (26 marca) dodatkowe autobusy wyjadą także na najbardziej obciążone kursy na liniach podmiejskich nr: 342, 603, 614 i 704.

Dodatkowo, dodane zostaną kursy na liniach podmiejskich nr: 716, 802, 804, 811, 813.

Kolejne zmiany będą obowiązywać od poniedziałku, 30 marca.

-  tramwaje w godzinach szczytu tj. pomiędzy godzinami 5:00 a 8:30 oraz 14:00 i 17:00 na wszystkich liniach będą kursowały ze zwiększoną częstotliwością - co 12 minut, natomiast w pozostałym okresie co 20 minut;

- zawieszona zostanie linia nr 19;

- linia nr 14 zostanie przywrócona jako całodzienna;

- linia nr 15 zostanie przywrócona w godzinach szczytów komunikacyjnych.

Na liniach autobusowych będzie obowiązywał obecny układ linii ze zmianą na liniach: 174 i 191, dla których częstotliwość w godzinach szczytów będzie wynosić co około 12 minut.

Dla pozostałych linii autobusowych pojazdy pozostające w rezerwie będą wzmacniać kursy, na których podróżuje najwięcej pasażerów.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA