Estrada Poznańska świętuje 65-lecie i zachęca do słuchania cyklu podcastów

Autor: A. Karczewska fot. pixabay
REKLAMA

Estrada Poznańska obchodzi w tym roku 65-lecie istnienia. Choć obecne okoliczności sprawiają, że trudno jest świętować, zwłaszcza w większym gronie, to udało się znaleźć sposób na podzielenie się historią Estrady z odbiorcami.

Co łączy Kabaret Tey, Zbigniewa Górnego, Małgorzatę Ostrowską i Lombard? Scena Estrady poznańskiej, na której stawiali pierwsze kroki w swojej karierze.

Z okazji świętowania jubileuszu istnienia, a także przyłączając się do akcji #ZostańWDomu, Estrada Poznańska przygotowała cykl podcastów o historii rodzimej sceny muzycznej składający się z 16 odcinków.

W pierwszym z nich występuje Małgorzata Ostrowska. Opowiada w nim o początkach kariery i roli Estrady poznańskiej. Kto pamięta lub wie, że Lombard był początkowo zespołem... Estrady poznańskiej? Jak wyglądały pierwsze koncerty i skąd artystka brała inspiracje do makijażu?

Zapisy podcastów można odsłuchać na różnych platformach - szczegóły tutaj.

Ponadto, w ramach akcji #ZostańWDomu, Estrada na swojej stronie internetowej udostępnia również ilustrowaną książeczkę, przygotowaną na potrzeby cyklu Dzieciaki na Piętrze, pt. "Zwierzyniec", a także publikację dot. zeszłorocznej edycji projektu Kulturalny Stary Rynek.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA