Działka za Kinepolis na sprzedaż za ponad 21 mln złotych

Autor: Codzienny Poznań AK; UMP fot. google maps
REKLAMA

Wielkopolskie Centrum Wspierania Inwestycji ogłosiło przetarg na sprzedaż działki znajdującej się za Kinepolis, która jest objęta Kostrzyńsko-Słubicką Specjalną Strefą Ekonomiczną (podstrefa Poznań). Ceną wywoławczą za teren jest ponad 21 mln złotych netto.

Obszar, który wystawiono na sprzedaż znajduje się w południowo-wschodniej części miasta, w rejonie Kinepolis i węzła kolejowego Franowo. Teren jest dobrze skomunikowany zarówno z innymi częściami miasta, jak i trasami międzymiastowymi i międzynarodowymi.

Znajduje się ok. 1 km od trasy katowickiej, ok. 4 km od autostrady A2 i 5km od centrum Poznania. Terminal towarowy na stacji kolejowej Poznań Franowo znajduje się ok. 2 km od tego miejsca, a lotnisko Poznań-Ławica 11 km.

Co ważne, teren jest objęty Kostrzyńsko-Słubicką Specjalną Strefą Ekonomiczną w podstrefie Poznań i jest przeznaczony pod aktywizację gospodarczą.

Teren objęty jest Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego terenów Poznańskiego Centrum Logistycznego Franowo-Żegrze. Mogą na nim powstać obiekty produkcyjne oraz składy i magazyny, dopuszczona jest też zabudowa usługowa. Powierzchnia działki budowlanej nie może być mniejsza niż 5000 m², a zabudowa nie może przekroczyć 60 proc. jej powierzchni.

Aktualnie część terenu stanowią tereny użytkowane rolniczo, a część jest nieużytkami porośniętymi trawą i krzewami.

Nabywca terenu będzie musiał wybudować ok. 600 metrów drogi publicznej na gruncie zarządzanych przez ZDM Poznań. Do wglądu jest pełna dokumentacja projektowa związana z budową drogi.

Wielkopolskie Centrum Wspierania Inwestycji ustaliło cenę wywoławczą dla terenu na poziomie 21 200 000 zł netto powiększona o należny podatek VAT. Uwzględniono w niej dokumentację projektową dotyczącą drogi dla nieruchomości.

Oferty zainteresowanych przyjmowane będą do 15 maja do godziny 12:00 w siedzibie organizatora przetargu przy ul. 28 Czerwca 1956 roku. Dodatkowe informacje dostępne są na stronie internetowej.

Część jawna przetargu odbędzie się dnia 20 maja 2020 r. o godzinie 12:00 w siedzibie WCWI.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA