Zebrano już ponad 1,15 mln złotych na szpital zakaźny w Poznaniu

Autor: A. Karczewska fot. UMP
REKLAMA

Do wczoraj na specjalnym koncie szpitala im. Józefa Strusia w Poznaniu, czyli szpitala zakaźnego wpłynęło już ponad 1,15 mln złotych. Darczyńcami są zarówno firmy i przedsiębiorcy, jak i osoby indywidualne w tym przede wszystkim mieszkańcy Poznania i Wielkopolski.

Konto szpitala udostępniono z uwagi na duże zainteresowanie niesienia pomocy placówce i jej pracownikom w związku z epidemią koronawirusa. Jak informuje Miasto, do poniedziałku, 23 marca, wpłynęło już 1,15 mln złotych, dzięki którym możliwy będzie zakup sprzętu i zabezpieczenia potrzebne do walki z groźnym wirusem.

Darczyńcami są firmy i przedsiębiorcy, którzy wpłacili ponad 871 tysięcy złotych, a także osoby prywatne, w tym mieszkańcy Poznania i Wielkopolski, a także innych regionów Polski. Łącznie z wpłat indywidualnych osób uzbierano niemal 288 tysięcy złotych.

Miasto podkreśla także inną pomoc - ze strony poznańskich restauratorów i firm z branży spożywczej i kosmetycznej, którzy dostarczają posiłki, napoje oraz kremy do pielęgnacji dłoni dla personelu medycznego.

Część firm przekazała również środki ochrony osobistej, w tym kombinezony, osłony na buty, specjalistyczne maski i półmaski, rękawice i rękawiczki oraz czepki. Przekazywane są również kremy i żele do rąk.

Każdy, kto chce wesprzeć szpital im. J. Strusia, może zrobić to, wysyłając środki na konto placówki: 58 1020 4027 0000 1302 1411 5358

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA