Szpital zakaźny w Poznaniu jako strefa zamknięta pilnowana przez wojsko i policję. Ustawiane są barierki i kontenery

Autor: A. Karczewska fot. UMP
REKLAMA

Trwa tworzenie "strefy zamkniętej" wokół szpitala zakaźnego przy ul. Szwajcarskiej w Poznaniu. Teren zostanie otoczony barierkami, a wstęp będzie możliwy jedynie dla pracowników i pacjentów, którzy najpierw będą klasyfikowani w specjalnych kontenerach.

Informację przekazała redakcja tvn24. Decyzja została podjęta przez wojewodę wielkopolskiego na wniosek dyrekcji szpitala, wojska i policji. Szpial ma zostać otoczony barierkami, by wstęp miały jedynie osoby do tego upoważnione. Ma to na celu zapewnienie większego bezpieczeństwa zarówno dla pacjentów i pracowników szpitala, jak i osób postronnych, które często nie wiedzą jak w obecnej sytuacji zachowaćć się na miejscu.

Strefa będzie pilnowana przez żołnierzy Wojska Obrony Terytorialnej oraz policję. Służby wyznaczą ścieżki dostępu do szpitala.

W ubiegłym tygodniu przez placówką stanęły kontenery, jak się okazuje, mają one służyć jako jednoosobowe izolatki. Na razie ma być ich 15, z czego jeden będzie pełnił funkcję miejsca segregacji pacjentów.

Szpital chce w ten sposób przygotować się na spodziewany wzrost zakażeń koronawirusem. Wprowadzane zmiany mają zapewnić większą przepustowość oddziału i bezpieczeństwo personelu i pacjentów.

Do tej pory w Wielkopolsce potwierdzono 44 przypadki zakażenia koronawirusem.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA