Politechnika Poznańska drukuje przyłbice dla służb medycznych i ratunkowych

Autor: A. KArczewska fot. UMP
REKLAMA

Od czasu wybuchu epidemii koronawirusa nie brakuje obywatelskich inicjatyw, które mają na celu wsparcie szeroko pojętej służby zdrowia - od wyposażenia dla jednostek i placówek przez wsparcie żywieniowe dla lekarzy i ratowników. Wiele firm i osób indywidualnych zajęło się własną organizacją niezbędnego sprzętu dla medyków. Wśród nich jest także Politechnika Poznańska, a konkretniej Wydział Inżynierii Mechanicznej, który rozpoczął drukowanie przyłbic będących częścią wyposażenia zabezpieczającego służby.

Gdy pojawiła się możliwość drukowania przyłbic na drukarkach 3D, w Polsce rozpoczęły się akcje produkcji tego typu sprzętu dla lekarzy. Szybko utworzyły się grupy, w których wymieniane są doświadczenia i porady, a także organizacje dostaw poszczególnych elementów i towarów potrzebnych do produkcji czy transportu do placówek medycznych.

Postępując zgodnie z wytycznymi dla tego typu elementu wyposażenia, do akcji włączył się również Wydział Inżynierii Mechanicznej Politechniki Poznańskiej, który rozpoczął produkcję na swoich drukarkach 3D.

Powstały już pierwsze modele, które są testowane przez lekarzy, z którymi na bieżąco utrzymywany jest kontakt. Jeśli służby będą zadowolone z efektów, to produkcja będzie dalej rozwijana.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA