Gmina Mosina rozpoczyna dezynfekcję przestrzeni publicznej

Autor: Codzienny Poznań AK fot. Heavy Rescue SGRT OSP Mosina FB
REKLAMA

"Czas wzmóc walkę z wrogiem w przestrzeni publicznej" - takimi słowami strażacy z jednostki Heavy Rescue SGRT OSP Mosina poinformowali o rozpoczęciu działań związanych z dezynfekcją przestrzeni publicznej na terenie gminy. To jeden z elementów walki z koronawirusem.

Gmina Mosina była pierwszą w Wielkopolsce, która oficjalnie spotkała się z koronawirusem. Pierwszą w Wielkopolsce zakażoną osobą była bowiem mieszkanka podpoznańskich Czapur (gm. Mosina). Kobieta niestety przegrała walkę z nierównym przeciwnikiem, jakim okazał się być groźny wirus, który rozprzestrzenił się na całym świecie. Obecnie walczą z nim także jej mąż i córka, u których także potwierdzono zakażenie.

We wtorek późnym wieczorem, strażacy z Heavy Rescue SGRT OSP Mosina poinformowali na swoim profilu Facebook, że rozpoczynają akcję dezynfekcji przestrzeni publicznej. Jak wskazują, to kolejne działania w walce z groźnym wirusem.

Do dezynfekcji używają wszystkiego "co ma etanol i daje 70%", gdyż jak wyjaśniają,  "nie do końca do przestrzeni publicznych jest coś bezpieczniejszego". Osoby zaangażowane w akcję są wyposażone w odpowiednie kombinezony i stroje.

Mosina to kolejna gmina w Polsce, która zdecydowała się na takie krok. Także na świecie podejmowane są działania mające na celu dezynfekcję miejsc publicznych, w tym przede wszystkim przystanków, ławek, przycisków sygnalizacji na przejściach dla pieszych, wind czy barierek przy schodach.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA