eWUŚ poinformuje lekarza, czy pacjent, który przyszedł na wizytę nie ma kwarantanny

Autor: PAP Katarzyna Lechowicz-Dyl
REKLAMA

W systemie eWUŚ, potwierdzającym prawo do świadczeń medycznych, pojawi się informacja o kwarantannie. Dzięki temu lekarze będą wiedzieć, czy pacjent, który zgłosił się na wizytę, nie podlega aktualnie kwarantannie.

Rozwiązanie to, jak podkreśla NFZ, zwiększy bezpieczeństwo zarówno personelu medycznego, jak i pozostałych pacjentów.

Zmianę w systemie Elektronicznej Weryfikacji Uprawnień Świadczeniobiorców (eWUŚ) zapowiedział prezes Narodowego Funduszu Zdrowia Adam Niedzielski.

"Przygotowujemy specjalny znacznik w systemie eWUŚ, który będzie wskazywał, czy pacjent jest objęty kwarantanną" - wskazał prezes NFZ.

To - jak akcentuje Fundusz, szczególnie ważna informacja dla lekarzy, do których zgłaszają się pacjenci.

Do tej pory medycy opierali się wyłącznie na oświadczeniu pacjenta. Teraz dane o objęciu kwarantanną, oraz terminie jej zakończenia będą dostępne również w eWUŚ.

Nowa funkcjonalność znacznie zwiększy bezpieczeństwo lekarzy i pacjentów. Zdarzało się bowiem, że pacjenci nie mówili prawdy o swoim stanie zdrowia, narażając na ryzyko zarażenia samych lekarzy, ale także inne osoby oczekujące wraz z nimi na wizytę. Przez takie zachowanie zamykane były całe poradnie, czy oddziały szpitalne.

Bezpieczeństwo lekarzy jest dzisiaj kluczowe, dlatego doskonalimy system eWUŚ, aby zapewnić im zweryfikowane informacje i tym samym większą ochronę" – podkreśla prezes Niedzielski.

System eWUŚ ma być sukcesywnie zasilany kolejnymi danymi.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA