Trwają prace wykończeniowe w nowej sali gimnastycznej na os. Pod Lipami

Autor: A. Karczewska fot./vid PIM
REKLAMA

Trwają prace wykończeniowe w budynku nowej sali gimnastycznej, która powstaje przy Zespole Szkół z Oddziałami Sportowymi na os. Pod Lipami. Na ukończenie inwestycji czekają zarówno uczniowie, jak i okoliczni mieszkańcy.

Budowa nowej sali gimanstycznej spotkała się z wieloma problemami po drodze. Początkowo inwestycja była realizowana przez szkołę, jednak w czasie prowadzonych robót, wykonawca zszedł z placu budowy. Jesienią 2019 roku dzięki pomocy Poznańskich Inwestycji Miejskich, udało się wznowić roboty przez nowego wykonawcę wybranego w przetargu.

Obecnie obiekt jest już zadaszony i trwają roboty wykończeniowe w środku sali. Prowadzone są prace instalacyjne, w tym m.in. montaż centralnego ogrzewania, kanalizacji, przewodów elektrycznych czy wentylacji. Częśćiowo wykonano już montaż stolarki okiennej. Trwa także układanie posadzek.

Budowa ma zakończyć się za kilka miesięcy - w sierpniu, dzięki czemu sala ma służyć uczniom już w kolejnym roku szkolnym. Wykonawca będzie musiał wybudować również ogrodzenie północnej granicy działki wraz z parkingiem.

W sali będzie można grać m.in. w siatkówkę, piłkę ręczną i koszykówkę. Boiska będą odgradzane kotarą z napędem elektrycznym. Wśród wyposażenia znajdzie się także zestaw drabinek gimnastycznych. Widzowie będą mogli oglądać zmagania zawodników z trybun, a wyniki wyświetlane będą na elektronicznej tablicy.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA