Szpital w Wolicy z reżimem sanitarnym. Dziś mają być znane wyniki testów u osób, które miały kontakt z zakażoną

Autor: Codzienny Poznań x-news
REKLAMA

Dziś mają być znane wyniki testów na obecność koronawirusa wykonane pracownikom oraz pacjentom szpitala w Wolicy. W placówce wprowadzono reżim sanitarny. Do odwołania nikt nie może z niej wychodzić. W środku jest ponad 50 pacjentów. Działania podjęto w związku ze śmiercią byłej pacjentki szpitala.

Zakażona koronawirusem 37-latka zmarła wczoraj rano w szpitalu w Poznaniu. Służby sanitarne objęły kwarantanną 100 osób z jej otoczenia. W tej grupie są też dzieci, bo kobieta pracowała w przedszkolu.

"Pacjentów mamy 54. Na terenie szpitala jest osiem osób z personelu pielęgniarskiego, troje lekarzy i trzy osoby gospodarcze. Jestem z nimi w stałym kontakcie. Załatwiamy pomoc psychologiczną dla pracowników. Jestem non stop, nie opuszczam szpitala. Jestem na telefonie, nie możemy się widzieć. Wszystkie potrzeby zgłaszane staramy się zabezpieczać. Staramy się wspierać pracowników. Wiadomo, że sytuacja jest trudna, szczególnie dla nich. Ja powiem szczerze, że chętnie bym się zamienił z nimi miejscami"
Sławomir Wysocki, dyrektor szpitala w Wolicy

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA