Pierwsze kary za złamanie kwarantanny

Autor: Codzienny Poznań AK fot. pixabay
REKLAMA

W Wielkopolsce, m.in. w powiecie gnieźnieński nałożono już pierwsze kary na osoby, które łamią zasady kwarantanny i opuszczają wyznaczone miejsce. W ostatnim czasie ukarano kobiety, które dwukrotnie naruszyły kwarantannę.

W powiecie gnieźnieńskim 99 osób przebywa w kwarantannie domowej po powrocie z zagranicy. Niestety, jak sie okazuje, nie wszyscy się do niej stosują.

W ubiegłym tygodniu, 15 marca, policjanci kontrolując czy osoby z wyznaczoną kwarantanną wywiązują się z obowiązku przebywania we wskazanym miejscu ustalili, że sprawdzane kobiety opuściły dom i znajdują się 200 metrów dalej z innymi osobami. Na widok radiowozu powróciły do mieszkania. Zostały poinformowane o konieczności przestrzegania zasad kwarantanny.

Sprawa została zgłoszona do miejscowego sanepidu, który nałożył na nie karę w  wysokości 5 tysięcy złotych. Decyzja została doręczona w asyście policji.

Jak się okazuje, pomimo pouczeń 15 marca, kobiety złamały zakaz opuszczania miejsca zamieszkania jeszcze raz - 20 marca. Tym razem wyszły z psem do weterynarza. Policja także i w tym przypadku powiadomiła o sprawie sanepid.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA