"Można wykupić vouchery" - Jacek Jaśkowiak apeluje o wspieranie lokalnych przedsiębiorców

Autor: A. Karczewska fot. redakcji
REKLAMA

Podczas dzisiejszej wideokonferencji prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak, zaapelował o wspieranie lokalnych przedsiębiorców, którzy są w trudnej sytuacji w związku z epidemią koronawirusa.

Gospodarki na całym świecie odczuwają skutki epidemii koronawirusa. Wiele firm i zakładów musiało zawiesić lub mocno ograniczyć funkcjonowanie co wiąże się z dużym spadkiem dochodów.

Dla wielu przedsiębiorców i ich rodzin już pierwsze tygodnie z ograniczeniami w Polsce są bardzo trudne. Jak wskazał prezydent, już teraz część poznańskich rodzin jest w trudnej sytuacji materialnej.

Jacek Jaśkowiak zaapelował o wspieranie lokalnych przedsiębiorców – poprzez robienie zakupów w sklepach lokalnych czy korzystanie z usług w stopniu takim jak przedtem. Jak wskazał, wiele restauracji, kawiarni, firm, salonów urody i innych punktów usługowych ma możliwość wykupienia voucherów, które można wykorzystać później. W ten sposób lokalom nie spadną aż tak dochody i być może pozwoli im to przetrwać największy kryzys.

W czasie konferencji prezydent odniósł się również do miejskiej pomocy dla przedsiębiorców. Jak wskazał, chce, by pomoc była równa i sprawiedliwa. Podkreślił, że konieczne jest rozsądne gospodarowanie funduszami. Zaznaczył, że pomoc będzie udzielana adekwatnie do sytuacji danego przedsiębiorcy. Wskazał przykład np. zwolnienia z opłat czy czynszu wszystkich, bez wyjątku, w sytuacji gdy część przedsiębiorców ma inne źródła dochodu. To powód, dla którego konkretne przypadki będą rozważane indywidualne.

Prezydent przyznał, że możliwe jest, że przy udzielaniu pomocy, możliwe będzie wprowadzenie wymogu przedstawienia zaświadczenia o odprowadzaniu podatków w Poznaniu, by pomoc trafiła do tych, którzy rzeczywiście przyczyniają się do rozwoju gospodarki w mieście.

Jednocześnie zaapelował, by na razie powstrzymać się od krytyki rządowych działań na rzecz przedsiębiorców.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA