Jak trenować w czasie kwarantanny? Ćwiczeń jest bardzo dużo. Tylko nasza własna wyobraźnia może nas ograniczać

Autor: Codzienny Poznań x-news
REKLAMA

W czasie panującej pandemii koronawirusa wszystkim zaleca się pozostanie w domach i ograniczanie kontaktu z innymi ludźmi. Jednak nawet w tej wyjątkowej sytuacji nie trzeba rezygnować z aktywności fizycznej. Można trenować indywidualnie w domu oraz na odludnych obszarach np. w lesie.

"W domu możemy zrobić naprawdę wiele rzeczy. Przede wszystkim podstawą powinny być ćwiczenia z ciężarem własnego ciała, takiej jak przysiady, pompki, ćwiczenia wzmacniające gorset mięśniowy. Ćwiczeń jest bardzo dużo. Tylko nasza własna wyobraźnia może nas ograniczać. Mogą być to skłony, deski, wykroki, przysiady, pompki, podciąganie. Jeśli mamy w domu hantle, to możemy również to wykorzystać"
Piotr Szumiło, trener personalny
"Trudno jest biegać w domu. Korzystajmy z lasu. Wybierajmy takie miejsca, gdzie jest jak najmniej ludzi i najlepiej godziny, kiedy nikogo nie spotkamy" - stwierdził trener personalny.
"Dobrym sposobem jest wyznaczenie sobie nagrody za osiągnięty cel. Według badań 21 dni pozwala na ukształtowanie nawyku, więc postarajmy się przez te 21 dni zrobić coś dla siebie, a później będzie już dużo łatwiej. Zacznijmy od 10-15 minut ruchu. Ćwiczenia siłowe przeplatane z ćwiczeniami cardio. To już da fajny efekt, a z czasem możemy wydłużać nasze ćwiczenia. Ćwiczyć może każdy, a przede wszystkim dzieci. Aktywność ruchowa dzieci na WF jest ograniczona, więc powinniśmy wykorzystać ten czas do ćwiczeń w domu. Bieganie z wózkiem polecam, ale jednak wybierajmy powierzchnie płaskie, które nie sprawią żadnych problemów"
- tłumaczył sportowiec

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA