Policyjny pościg w centrum Poznania. Dwóch 14-latków ukradło samochód i uciekało przed policją

Autor: A. Karczewska vid. Wielkopolska Policja
REKLAMA

Czy w czasie kwarantanny dzieci się nudzą? Trudno stwierdzić, czy nieodpowiedzialne zachowanie dwóch 14-latków to efekt nudy, ale z pewnością pociągnie za sobą poważne konsekwencje prawne. Nastolatkowie postanowili urządzić sobie rajd w centrum Poznania kradzionym samochodem. Zostali zatrzymani dopiero po policyjnym pościgu.

W nocy z soboty na niedzielę poznańscy policjanci zauważyli samochód osobowy marki Opel Corsa, którego kierujący jadąc ul. Królowej Jadwigi na jednym ze skrzyżowań wymusił pierwszeństwo na innym pojeździe. Ku zdziwieniu funkcjonariuszy, w samochodzie siedziało dwóch... chłopców.

Policjanci włączyli sygnały świetlne i ruszyli za samochodem chcąc go zatrzymać. Okazało się jednak, że siedzący za kierownicą chłopak uznał, że najlepszym wyjściem z sytuacji będzie ucieczka. W ten sposób ulicami centrum miasta rozpoczął się pościg. Kierujący samochodem nastolatek stwarzał swoją jazdą zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

W pewnym momencie, na ul. Kościuszki, samochód się zatrzymał, a chłopcy wybiegli z niego próbując dalej uciec pieszo. Bardzo szybko zostali jednak zatrzymani przez funkcjonariuszy.

Jak się okazało, sprawcy mają zaledwie po 14 lat. Ustalono, że samochód ukradli babci jednego z nich. Co więcej, chłopak, który siedział za kierownicą był poszukiwany przez sąd i miał trafić do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego.

Sprawa jest w toku. Policja opublikowała nagranie ze zdarzenia.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA