Jechał traktorem po torach - jeden pociąg minął, z drugim się zderzył

Autor: Codzienny Poznań AK fot. Pociąg do Wielkopolski/Policja Wielkopolska FB
REKLAMA

Trudno zaleźć logiczne wytłumaczenie zachowania kierującego traktorem z przyczepą w Wielkopolsce. Mężczyzna jechał torami i doprowadził do zderzenia z pociągiem osobowym.

Jak informuje Wielkopolska Policja, ze wstępnych istaleń wynika, że mężczyzna kierujący traktorem z przyczepą na niestrzeżonym przejeździe kolejowym pomiędzy miejscowościami Czerniejewo i Czeluścin traktorzysta zobaczył pociąg towarowy i z niewyjaśnionych dotąd przyczyn, postanowił zjechac na wolne tory. Uniknął zderzenia z pociągiem towarowym, jednak dalej poruszał się torami w kierunku Wrześni.

Po przejechaniu kilkuset metrów zauważył kolejny pociąg - tym razem jadący z naprzeciwka. Kierowca próbował zjechać do rowu, jednak nie zdążył uniknąć zderzenia - lokomotywa uderzyła w przyczepę.

Mężczyzna będzie odpowiadał za spowodowanie katastrofy w ruchu lądowym. Jego nieodpowiedzialne zachowanie mogło skończyć się tragicznie nie tylko dla niego, ale także dla obsługi i pasażerów pociągu.

Wysoko wycenione będą także straty materialne. Zniszczony ciągnik i przyczepa to dopiero poczatek problemów 44-letniego mężczyzny. Zniszczona została także lokomotywa pociągu i słup trakcji elektrycznej.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA