"Uziemieni" w akademiku w centrum Poznania. U jednego ze studentów potwierdzono zakażenie koronawirusem

Autor: A.Karczewska fot. google maps
REKLAMA

Od wczoraj ok. 200 osób nie może opuścić akademika Polonez w centrum Poznania. Wszystko przez to, że u jednego ze studentów potiwerdzono zakażenie koronawirusem. Sanepid "zamknął" cały budynek i nie pozwala nikomu z niego wychodzić ani do niego wchodzić.

Wczoraj rano Wielkopolski Urząd Wojewódzki i Ministerstwo Zdrowia poinformowały o 14. (wówczas) osobie na terenie województwa, u której potwierdzono zakażenie koronawirusem. W komunikacie przekazano, że jest to "młody mężczyzna, zamieszkały tymczasowo w powiecie poznańskim. W stanie dobrym przebywa aktualnie w kwarantannie w Poznaniu. Zakażenie miało związek z kontaktem z osobami z kraju transmisji koronawirusa.".

Szybko okazało się, że mowa o studencie, który mieszka w akademiku Polonez przy al. Niepodległości w Poznaniu. Informację tę potwierdził poznański sanepid.

Służby sanitarne podjęły decyzję o zamknięciu budynku i objęciu kwarantanną ok. 200 osób. Rozpoczęto przeprowadzanie wywiadów w celu ustalenia osób, które miały kontakt z zakażonym, a także ile osób wykazuje objawy zakażenia.

Dopiero po sprawdzeniu wszystkich zostanie podjęta decyzja co dalej.

Na razie nikt nie może opuścić budynku ani do niego wejść.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA