CK Zamek zaprasza na wirtualne wycieczki i podpowiada jak prowadzić edukację zdalną

Autor: A. Karczewska
REKLAMA

Coraz więcej poznańskich jednostek kultury wykorzystuje możliwości XXI wieku i technologię, by zawieszenie działalności kulturalnej nie oznaczało całkowitego braku kontaktu z kulturą. CK Zamek zaprasza na wirtualne wycieczki po dwóch swoich wystawach. Udostępnia również materiały edukacyjne i zachęca do oglądania archiwalnych materiałów.

Dla tych, którzy nie zdążyli obejrzeć tego na żywo lub chcą przeżyć to jeszcze raz, przygotowano wirtualne wycieczki po dwóch wystawach "Nieznany Impresjonizm: Manet, Pissarro i im współcześni" wraz z audiodeskrypcją, a także "Frida Kahlo i Diego Rivera. Polski kontekst".

To jednak nie koniec możliwości obcowania z kulturą na odległość. Na kanale YouTube CK Zamek można oglądać relacje ze spotkań literackich, a także Festiwalu Poznań Poetów, podczas którego wiersze czytali m.in. Andrzej Sosnowski, Kira Pietreka, Bohdan Zadura czy Serhij Żadan.

Rozmowy z autorami, którzy odwiedzili Zamek, można znaleźć także na blogu zamekczyta.pl. Jak zapowiada CK Zamek, wkrótce na stronie pojawią się nowe teksty, w tym autorów, z którymi spotkania zostały odwołane.

Przygotowano także coś dla nauczycieli, edukatorów i wykładowców akademickich, którzy prowadzą zajęcia zdalnie. Na stronie Centrum Praktyk Edukacyjnych udostępniono darmowe narzędzia do prowadzenia edukacji w formie zdalnej.

Jest też coś dla fanów kina. Na profilu Facebook Kina Pałacowego udostępnione zostaną filmy nagrodzone na zeszłorocznym festiwalu OFF CINEMA.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA